Wpis z mikrobloga

@powiedz: Tylko widzisz - to prawo jest najbardziej optymalne, jak moze byc, bo jaki wskaznik maksymalnej predkosci przy przejsciu dla rowerzystow bys ustalila, zeby mozliwy był do wyegzekwowania? Radarow na kazdym skrzyzowaniu nie postawisz :D
  • Odpowiedz
@Wypok2: gdyby przejechanie po pasach stwarzało takie duże zagrożenie dla ruchu to policjant powinien stać w widocznym miejscu aby temu zapobiec. Poza tym śmieszy mnie to że po pasach przejechać nie możesz ale jak namalują kilka linii obok to już jest super bezpiecznie i jechać można.
  • Odpowiedz
@sing: Szkoda strzępić ryja, na wykopie jest prosta do bólu logika zero-jedynkowa. Jak robisz coś wbrew oderwanym od rzeczywistości przepisom to jesteś debil i tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie zsiadam z roweru na przejściach bo mi się nie chce, ale nie popieram #!$%@? po przejściach, zawsze zwalniam/zatrzymuje się przed przejściem i jadę po nim tempem pieszego. Ale niestety ze zdrowym rozsądkiem i szacunkiem wobec siebie
  • Odpowiedz
@Yezdemir: ostatnio omal w plery nie władował mi się typ sunący na rowerze szosowym po chodniku jakieś 40km/h. Czasem zrobię nagły krok w bok, bo w ostatniej chwili zauważę psie gówno czy inny syf, albo się po prostu zagapię, nagle skręcę itd. Ale miałem szczęście - szedłem prosto. Koleś minął mnie o centymetry. Te centymetry dzieliły mnie od dociążonego 90kg byczkiem roweru ładującego mi się w plecy.
Takim ludziom właśnie
  • Odpowiedz
@buhay: już nawet nie chce mi się im odpowiadać. Połowa komentarzy potwierdza, że tutaj nigdy nie będzie dobrze. Chcą pozytywnych zmian, a zamiast pobierać wzorce od państw, w których jest porządek, wolą wymyślać własne zasady i dziwić się, że nie działają. Od setek lat nic się u nas pod tym względem nie zmieniło.
  • Odpowiedz
@algorytm7007:

No tak, w końcu rowerzysta to naduczestnik ruchu i może sobie wybierać czy w tej chwili chce być pedalarzem, pieszym czy kierowcą.

Nawet mi was nie żal.

@Wypok2: a mi Ciebie nie żal. Mnie wkurza zarówno łapanie rowerzystów za jazdę po chodniku/przejściu, jak polowanie na pieszych co idą 3m od pasów czy idą na czerwonym bo w okolicy kilometra nie ma auta... albo łapanka na kierowców, co
  • Odpowiedz