Wpis z mikrobloga

@Wypok2: jasne, masz racje jak najbardziej ale imo to i tak #!$%@? ze strony policji, bo nie zawsze ten rowerzysta komus przeszkadza na pasach, chociaz jezeli przeszkadza to jak najbardziej #!$%@? pradem
ja np nie jestem za bezwzglednym przestrzeganiem kazdego przepisu drogowego czy w ogole prawa
  • Odpowiedz
skąd kierowca skręcający np. w prawo ma się spodziewać rowerzysty #!$%@?ącego po przejsciu jak nie ma ścieżki rowerowej?


@Cieplak: zawsze mnie bawi ten argument. Jak już jest jeden magiczny znak oznaczający ścieżkę to nagle wszyscy kierowcy zauważają #!$%@?ących rowerzystów? W moim mieście zarząd dróg też tak stwierdził i do połowy przejść nagle dodali ścieżki rowerowe bez najmniejszej fizycznej ingerencji w ich infrastrukturę. Czym to się różni od prawnego zezwolenia rowerzystom
  • Odpowiedz
@Hershel: i nadal płace za niego podatki w benzynie które idą na drogi bo których jeździcie na swoich rowerkach, ale rozumiem że zapiekło xD bardzo się ciesze i współczuje brak prawka musi być okropny no ale nie wszyscy potrafią je zrobić
  • Odpowiedz
@Hershel: skoro wiesz ile dałem za samochód i jaki to samochód to i ja mogę przypuszczać że jesteś zirytowanym gościem który nie ma prawka i wyżywa się na tych którzy ogarniają jazdę mechanicznymi środkami transportu.
  • Odpowiedz
W tamtym roku mnie tam złapali, dostałem pouczenie, pokazali kodeks i tyle. Teraz schodze tam zawsze z roweru bo przejscie dość duże i sam twierdze że jazda tam na pasach jest niebezpieczna.
  • Odpowiedz
  • 2
Polska w pigulce ;) a co policjanci winni powiecie, przeciez limity im karza wyrobic - a gowno prawda, nikt ich nie zmusza zeby jak deblie stali schowani za slupem ogloszeniowym.... po prostu stado idiotow sie tam pozatrudnialo bo wymagania zadne a pieniadze psie wiec ktoz tam z glowa na karku pojdzie?
  • Odpowiedz
@Wypok2: przepisy są całkowicie nielogiczne.
Nie bądź Polakiem tego sortu, który przyklaskuje zakazowi przejścia na czerwonym świetle, nawet jeśli z żadnej strony nie widać pojazdu.

Moim zdaniem powinno zasiąść kilku specjalistów z drogówki, z utrzymania dróg oraz np. instruktorów jazdy, którzy określiliby jakie sytuacje na drodze (ulicy i chodniku) są najbardziej niebezpieczne dla pieszych i rowerzystów (którzy nie są chronieni tonową, metalową puszką) i na podstawie tych informacji ustawodawca powinien
  • Odpowiedz
Może warto to w ten sposób rozwiązać - jeśli w ocenie policjanta ktoś #!$%@? po chodniku to mandacik, a jak jedzie powoli jak każdy normalny człowiek to spoczko.


@sing: a może warto mimo wszytko szanować przepisy i jak szanujesz to spoczko a jak nie to masz mandat?
  • Odpowiedz
@sing: czyli jak nie widzę nigdzie wolnego miejsca to mogę sobie zaparkować na pustej ścieżce rowerowej? No wiesz, nikomu teraz nie przeszkadzam i w ogóle.

  • Odpowiedz
@Wypok2: gościu, przestań się do mnie tak personalnie #!$%@?ć, bo ja na rowerze nie byłem od 8 lat XD

W mojej ocenie większym zagrożeniem na chodniku jest #!$%@? pieszy, który biegnie i przepycha się przez ludzi, żeby zdążyć na autobus, niż jakieś rowerzysta, który powoli przejeżdża 200 metrów chodnika, żeby dostać się do ścieżki rowerowej.
Rozumiem, że ty w takiej sytuacji przez 2 minuty prowadziłbyś rower obok, tak jak to
  • Odpowiedz
@algorytm7007: kiedy będę miał dzieci, to gdy spytają mnie kim być w przyszłości, pokażę im to zdjęcie. "bądź dzielnym policjantem, który chowa się za słupem ogłoszeniowym, żeby łatwiej wyrobić limit mandatów ustalony przez dzielnego komendanta!". że też nie wstydzi się takie nic w lustro patrzeć codziennie rano.
@Wypok2: nie ma to jak pretensje o nieistniejący problem, wymyślony przez cwaniaczków celem wymuszania pieniędzy od obywateli. jesteś (oraz 184 plusujących)
  • Odpowiedz
@sing:

większym zagrożeniem na chodniku jest #!$%@? pieszy


xDDDD
Gościu, na chodniku mogę sobie nawet robić fikołki, bo to miejsce przeznaczone wyłącznie
  • Odpowiedz