Wpis z mikrobloga

Mirki, jest ważna sprawa. Zostałem trenerem personalnym, chcąc nie chcąc.

tl;dr;


Sprawa ma się w ten sposób. Ostatnio mój chrześniak 12 lat czyli generacja żyjąca z tabletem w ręku, nie wychodząca na dwór, nie uprawiająca żadnego sportu, nie biegająca po drzewach i nie lubiąca sportu - poprosił mnie żebym go wziął na siłkę przy okazji... Duma!

Spytałem czemu, odpowiedział tylko "aaa muszę chyba trochę spalić" - fakt ja w jego wieku byłem workiem na kości a on może nie ma nadwagi ale ma oponkę i wałeczki tu i ówdzie. Oho, czuje, że zaczynają mu się podobać koleżanki i wchodzi w okres dojrzewania.

Wczoraj byłem z nim pierwszy raz i jest zajarany i chce chodzić regularnie - zobaczymy co z tego wyjdzie.

Na razie wrzuciłem go na bieżnię, rowerek, żeby nie zanudzić to przyciągał drążek do klatki. Później zrobiliśmy podpór na wyprostowanych rękach, jakieś łódeczki leżąc na brzuchu i klęcząc na zmianę lewa ręka i prawa noga itd.

Z racji, że jest we mnie wpatrzony jak w obrazek to wiem, że nie ma opcji wysłać go do prawdziwego trenera bo się szybko znudzi a trzeba wykorzystać sytuację żeby mu trochę poprawić sylwetkę. Dlatego proszę o rady :)

Oczywiście nie mówię o pakowaniu... Tylko zastanawiam się jak zrobić ogólnorozwojówkę dla takiego skrzata.

#silownia #mikrokoksy #mirkokoksy
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

trzeba wzmocnić plecy żeby przestał się garbić i skorygował lordozę?


@reksiuwielki:
Hiperlordoza to jest wynik zbyt mocnego dolnego odcinka pleców i zginacza biodrowego i jednocześnie zbyt słabych mięśni brzucha i pośladków. Jak mu zaczniesz pracować nad mięśniami, które już teraz są zbyt spięte to pogorszysz sprawę. Idź do fizjoterapeuty a nie kombinuj na własną rękę, bo zrobisz mu krzywdę. Najbardziej plusowany komentarz pod tym wpisem - martwy ciąg jest w
  • Odpowiedz
  • 0
@Flypho wiem wiem chcialbym go najpierw aktywizowac bo u fizjo juz był i nudzily go zajecia wiec chcialbym go troche podszkolic przez dovra zabawe przede wszystkim. W każdym razie krzywdy mu nie zrobie bo stawiam tylko na cwiczenia gimnastyczne.
  • Odpowiedz
@reksiuwielki: Poleciałbym jednak wydać trochę pieniążków na jakiegoś fizjoterapeutę, który sam ćwiczy na siłowni lub ma regularnie styczność z takimi ludźmi w celu ustalenia, co może robić na siłowni + jakie ćwiczenia korekcyjne.
  • Odpowiedz
@reksiuwielki: Ziomek ja w tym wieku tez mialem pierwsza przygode z silownia i to z powodu wlasnie kregoslupa i wady postawy. Polecic moge wszystkie podstawowe cwiczenia skupiajac sie na tym by kregoslup nie byl sciskany tylko ewentualnie rozciagany. Dla przykladu sciaganie gornego drazka ok, martwy ciag nie ok, mysle ze tym tropem tez mozna isc jak sie ma jakies skrzywienia kregoslupa.
  • Odpowiedz
@reksiuwielki: prawdopodobnie ma zespół skrzyżowania górnego, poczytaj o tym. Do wzmocnienia trapezius cz. Występująca, rotatory zewnętrzne i najważniejsze to pilnowanie postawy. Możesz wysłać do ogarniętego fizjo, który na niego zerknie i zada mu ćwiczenia. Głównie otwieranie klatki piersiowej. A pewno szyja też jest do roboty, więc ustawienie jej w retrakcji. To tak na szybko.
  • Odpowiedz