Wpis z mikrobloga

Wiem, że środek nocnej zmiany i pewnie nikogo to nie interesuje, ale Trump właśnie zapowiedział nałożenie cła na kolejne chińskie towary, tym razem o wartości 100 mld USD. W ten sposób potroił dotychczasowe opłaty nałożone w tym tygodniu. Wojna handlowa coraz mocniej się zbliża, Chińczycy na pewno jeszcze dzisiaj mocno odpowiedzą.

Żaden polski portal jeszcze o tym nie pisał, wszyscy śpią, na razie jest tylko mój krótki artykuł, jak chcecie to wykopcie:
https://www.wykop.pl/link/4249641/trump-chce-nalozyc-kolejne-cla-na-chinskie-towary-o-lacznej-wartosci-100-mld-usd/

Daję tagi chociaż nocna, żeby mogło dotrzeć do większej liczby osób #ekonomia #gospodarka #swiat #chiny #usa #trump
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wyc: W pracy byłem :D Podróż życia już się skończyła, teraz osiedlimy na stale w Tajlandii, przynajmniej na jakiś czas ;)
  • Odpowiedz
Jeśli w długim terminie serio ma dojść do wojny handlowej, to nie będzie to dobra informacja dla dolara. Trzeba pamiętać, że Chińczycy są największymi wierzycielami USA, jak zaczną wyprzedawać swój dług, to dolar jebnie.


@PeeJay: Niby czemu sprzedaż obligacji na rynku wtórnym miałaby zaskutkować walnięciem dolara? Nie widzę żadnego związku między jednym a drugim.

BTW, ciekawostka, ilość obligacji posiadanych przez Chiny (18% wszystkich), jest tylko minimalnie wyższa niż ilość posiadana
  • Odpowiedz
Chińczycy zablokują obrót i sprzedaż metali ziem rzadkich i USA będzie miała dwa wyjścia:
- podkulić ogon
- zburzyć (serio), zburzyć (wysadzić) część zachodnich masywów górskich dla celów zbadania możliwości wydobycia spod nich.

opcja druga oznacza stratę 2-3 lat... czyli dziesiątki lat w rozwoju i tworzeniu elektroniki...
tak więc odpowiedź jest prosta:)
  • Odpowiedz
Trzeba pamiętać, że Chińczycy są największymi wierzycielami USA


@PeeJay: no całe 5% obligacji mają... przynajmniej zdaniem niektórych statystyk (inne mówią 18%, a to już coś)

tylko co potem zrobią z kasą z tych obligacji? i kto je kupi? i za jaką cenę?
jeśli ktoś uwierzy w zwycięstwo US&A w tym starciu to może jeszcze zarobić na zakupie
  • Odpowiedz