Wpis z mikrobloga

Wiem, że środek nocnej zmiany i pewnie nikogo to nie interesuje, ale Trump właśnie zapowiedział nałożenie cła na kolejne chińskie towary, tym razem o wartości 100 mld USD. W ten sposób potroił dotychczasowe opłaty nałożone w tym tygodniu. Wojna handlowa coraz mocniej się zbliża, Chińczycy na pewno jeszcze dzisiaj mocno odpowiedzą.

Żaden polski portal jeszcze o tym nie pisał, wszyscy śpią, na razie jest tylko mój krótki artykuł, jak chcecie to wykopcie:
https://www.wykop.pl/link/4249641/trump-chce-nalozyc-kolejne-cla-na-chinskie-towary-o-lacznej-wartosci-100-mld-usd/

Daję tagi chociaż nocna, żeby mogło dotrzeć do większej liczby osób #ekonomia #gospodarka #swiat #chiny #usa #trump
  • 39
@Boniasty: ¯\_(ツ)_/¯
Jeśli w długim terminie serio ma dojść do wojny handlowej, to nie będzie to dobra informacja dla dolara. Trzeba pamiętać, że Chińczycy są największymi wierzycielami USA, jak zaczną wyprzedawać swój dług, to dolar jebnie. No ale to są tylko spekulacje, nie chcę się tu bawić we wróżenie, nie czuję się ekspertem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PeeJay: Nieee, niee, chociaż w przyszłości chciałbym tam spędzić kilka lat. Studiuję w Warszawie ekonomię i stosunki międzynarodowe, od pewnego czasu bardzo mocno interesuję się Azją Południowo-Wschodnią, chciałbym w przyszłości jakoś to wszystko połączyć ze sobą, więc póki co staram się rozwijać się poprzez pisanie, mam nadzieję że jakoś to wychodzi ;)
@PeeJay: > jak zaczną wyprzedawać swój dług, to dolar jebnie.
Jak dolar jebnie to chińskie kontenery z dolarami będą warte mniej niż ich waluta którą z chęcią wyprzedają za dolary(osłabiając w ten sposób swoją walutę by export się opłacał).

Było dużo artykułów o tym że Chińczycy #!$%@? się w pułapkę. Dolar w dół miliardy w błoto, a bustowanie dolara jest już nieopłacalne. Tak źle tak #!$%@?, ale skośni to chyba jedyny
@Aedem: To wtedy podrożeje u nas mnóstwo produktów (zależy też na co cła zostaną nałożone). Dla mnie to nie problem (nie mieszkam w Europie), ale portfele Polaków mogą to odczuć.

@Peeleejin: To prawda, Chińczycy są trochę w szachu tutaj. Choć wydaje mi się, że daliby radę postawić się Amerykanom. Pewnie i tak skończy się na jakimś porozumieniu i poza kozaczeniem z dwóch stron nic się poważnego nie wydarzy.