Wpis z mikrobloga

Pomocy ( ͡° ʖ̯ ͡°) Oszaleć można od tych cyferek i problemów z wyborem rozmiaru roweru. Byłem mierzyć dzisiaj Marin Four Corners, według producenta rozmiar L do 185cm, XL wzwyż. Mam 183cm i wychodzi na to, że długie nogi. Już jeden taki błąd popełniłem z wyborem rozmiaru z tabelki, Author Ronin 54cm okazał się za mały, na długość ok, ale siodełko niemal na maksa wysunięte, co źle wpływa na komfort na długich trasach. No i toe overlap.

Marin L oczywiście okazał się na niski, XL 2018 nie mieli w sklepie do testów, ale był 2017. Mówili, że niby mocno w geometrii się nie różnią, na wysokość ok, no ale czułem się trochę zbyt wyciągnięty. Według tabelek wartość reach jest większa w 2018, jednak mostek w 2017 jest dużo dłuższy. Może głupie, ale ważne pytanie: czy w takiej sytuacji długość mostka dodaje się do reach i praktyce 2018 będzie krótszy?

Druga sprawa, teraz jeżdżę na Cube cross race, który był dobry na wysokość, ale też trochę za długi. Jednak po skróceniu mostka i dodatkowym podniesieniu rury sterowej jeździ się już całkiem ok. Mógłby ktoś jakoś porównać go z Marinem 2018 XL? Który jest większy/dłuższy?

-Strona Marina
-Porównanie geometrii Marin 2017 vs 2018
-Geo Cube cross race na którym obecnie jeżdżę po modyfikacjach kokpitu
-Geo Author Ronin 2017

Byłbym wdzięczny za porady czy ten Marin 2018 XL będzie dobry i za porównanie tych cholernych cyferek :>

#rower #gravel #przelaj
SnikerS89 - Pomocy ( ͡° ʖ̯ ͡°) Oszaleć można od tych cyferek i problemów z wyborem ro...

źródło: comment_1CogNPAiLasaF0641LCq1LlnpiNMGi5H.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kosztuje on tyle, że opłacałoby się pojechać tam, gdzie będzie możliwość przymiarki jednak. XL nie jest popularny, ale w sumie to by mogli Ci go sprowadzić. Inne rozwiązanie, to zamówić przez neta i mieć 14 dni na zwrot ewentualny.
  • Odpowiedz
No i toe overlap.


@SnikerS89: to chyba w Roninie jest normą niezależną od rozmiaru ramy. Tak samo mam ja w rozmiarze 54, tak samo moja żona w rozmiarze 46 czy 48. Taka charakterystyka tego roweru. W Marinie tak nie ma?
  • Odpowiedz
@dudi_: Lepiej z tym było.

Robiąc dziś dodatkowy research i telefony, mam jeszcze większy mętlik, mam zapewnienia, że jednak L będzie dobry na mnie, i nawet przy wysoko ustawionym siodełku przy tej geometrii eLka będzie wygodna. Może będzie trzeba jeszcze raz dokładniej się przymierzyć do niej, bo za 1 razem trochę mając w pamięci tego Ronina, od początku zbytnio się nastawiałem na ten większy.
  • Odpowiedz