Wpis z mikrobloga

Ale mnie wkurza ten boom na #programowanie. Zobaczyli ludzie, że są jakieś porządniejsze pieniądze niż na budowie czy w żabce i już każdy chce zostać programistą. W podstawówkach są już nawet zajęcia. Ludzie po socjologiach nagle zaczynają czytać podręczniki do nauki programowania. W rezultacie zaraz zamiast 15k będziecie zarabiać 2k bo każdy będzie już potrafił programować. Co z tego, że będzie #!$%@?? Popatrzcie na przykład Indii gdzie co drugi hindus jest programistą. Janusz biznesu się ucieszy jak będzie miał przetarg podpisany i 2 jajogłowych za 3k netto. Nie psujcie tego zawodu i rynku. Zaraz dyplom będę sobie mógł w dupę wsadzić bo zatrudniać będą za 2k po obejrzeniu tutorialu na youtube.
  • 91
@ethics Nie wiem o co się plujesz. Bo obejrzeniu tutoriali na YT można zostać co najwyżej koderem. Spróbuj takiemu wytłumaczyć choćby co to takiego Algorytm Knutha-Morrisa-Pratta. Przykładów można byłoby wymieniać, a wymieniać. Gościu najwyżej napisze algorytm typu brute-force. O inteligentnym podejściu bez dobrych studiów informatycznych nie ma mowy.
Pamietam jak bylem na wykladzie uncle boba i mowil ze juz kiedys byl kryzys w tej branzy i ludzie schodzili do smiesznych pieniedzy zeby tylko dac im popisac i to sie powtorzy, zobaczcie jak branza lekarska trzyma twardo ograniczona ilosc wpuszczania na rynek mlodych lekarzy, ci to sie nie musza bac, w programowaniu u nas bedzie kryzys i przesycenie w ciagu paru lat, stawki spadna na leb, firmy beda sie przenoaic do
@ethics: ale cie dupa zapiekla XD, dla przykladu powiem ze 3/4 albo 3/5 programistow w cdprojekt nie ma ukonczonych studiow. Licza sie tylko twoje umiejetnosci i doswiadczenie. Studia w tej branzy to tylko zwykly dodatek. Mam nadzieje, ze jakis filozof ci #!$%@? prace ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ale cie dupa zapiekla XD, dla przykladu powiem ze 3/4 albo 3/5 programistow w cdprojekt nie ma ukonczonych studiow. Licza sie tylko twoje umiejetnosci i doswiadczenie. Studia w tej branzy to tylko zwykly dodatek. Mam nadzieje, ze jakis filozof ci #!$%@? prace ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Jarmuzyd: tak sie wesolo sklada ze pracowalem w gogu i caly team w ktorym pracowalem mial skonczone uczelnie, nie zawsze informatyczne
@Jarmuzyd: no ja tez, pracowalismy przy galaxy i innych #!$%@? do wieśka. W sumie nie wiem jak sprawa miała się w CDPR, acz podejrzewam, że spece od silnika musieli mieć mocny academic background, muszę popytać ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ethics

ktoś narzeka na słabe zarobki - "rozmijaj się, zmień pracę, naucz się programować"

Ktoś narzeka na studia, lub coś o nich wspomina - "reeeee, studia są zbędne, to tylko głupi papierek, najważniejsze są umiejętności, naucz się programować"

Dziw się, że podaż pracowników się zwiększa i narzekaj na ten fakt
))¯_(ツ)_/¯
@waleq93 Siostra mojego niebieskiego skończyła filologię angielską i wyjechała do Londynu, tam zrobiła jakieś kursy i teraz programuje w javie i czymś jeszcze, ale nie pamiętam nazwy. Zarabia tyle, że mi się nie śniło i ciągle do niej dzwonią z ofertami pracy.
Uncle Bob argumentuje, że programiści musza do tego czasu stworzyć swoisty kodeks pracy, zbiór zasad, którymi programista ma się kierować


@Yahoo_: Obstawiam, że to nie chodzi o kodeks pracy programistów, tylko trochę eteryczny, "nienamacalny" efekt ich pracy w postaci kodu, co skutkuje tym, jak podchodzą do tego ludzie z innych zawodów /media /społeczeństwo /administracja.
#!$%@? się most i ekspertyza wykaże wadliwe przęsło, to nawet debil zrozumie co się stało.
Zatrzyma się