Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1321
xD
Nadal istnieją ludzie, którzy obrzucają gównem kanarów.
Jak można zarzucać cokolwiek osobom, które sprawdzają czy z komunikacji nie korzystają złodzieje? To tak jakby ktoś miał pretensje do sprzedawcy w sklepie, że ten chroni swojego towaru i nie pozwala nic wynosić ze sklepu bez zapłaty.

##!$%@? #podludzie #pracbaza
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pimpuszek:
W pociągach dalekobieżnych są konduktorzy. Bilety sprawdzają, dbają by żaden "złodziej" nie oszukiwał, ale gdy ktoś sobie kupi bilet ze zniżką 49% a powinien z 51% to zamiast zacierać łapska i wyzywać, sprzedają dobry bilet. Mają wysoką kulturę osobistą.
A kanary? A pfu!
  • Odpowiedz
@Pimpuszek mam strasznie mieszane uczucia do tej grupy zawodowej. Z jednej strony byłem wiele razy świadkiem tego jak kanary omijały różnych Sebastianów i innych meneli kierując się od razu do normalnych ludzi i czepiając się do nich o byle co, a z drugiej strony widziałem też akty normalności jak dzieciak miał dzień po bilecie czy coś. Niestety te dobre przypadki są w zdecydowanej mniejszości.
  • Odpowiedz
@Pimpuszek: Ale wiedz Ty, że są przeróżne kanary. Ja rozumiem, że mnóstwo jest patologii, która nazywa ich złodziejami (wyjątkowa hipokryzja), ale większość kanarów to po prostu bezczelne chamy. Oczywiście nie wszyscy, ale IMO 90% to po prostu debile i chamy. Nigdy mandatu nie dostałem, zdarzyło mi się spotkać kulturalnego kontrolera, ale ci w komunikacji miejskiej to praktycznie niczym nie różnią się od osób, którym wystawiają te mandaty.
  • Odpowiedz
@Pimpuszek: No ja się raz #!$%@?łem na kanarów. Biletomaty miały awarię. W kiosku nie było biletów ulgowych (a miałem przy sobie wyliczoną kwotę). Maszynista też tylko calaki miał. No i trafiła się kontrol :C I nie dało się ich przegadać. Ale w innych wypadkach, gdy nie miałem biletu, to tylko byłem zły na siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@malyiduzy: skasowałem bilet w autobusie, walnąłem przesiadkę w tramwaj i kontrola, pokazuje bilet i okazało się że kasownik w autobusie był #!$%@? i zła datę mi wybił. Żadne odwołania ani nic nie pomogły, po sądach już nie chciało mi się ciągać ich. Dlatego w Poznaniu mogę sobie bez wyrzutów sumienia jezdzic na gape xD
  • Odpowiedz
@Pimpuszek: Mówisz o tych samych kanarach co potrafią szarpać studentkę za to, że minął jej 15-minutowy bilet o 3 minuty, bo tramwaj stał w korku? Nie zapomnij się przed nimi ukłonić w pas następnym razem, cucku. xD
  • Odpowiedz
@Heinkel: No i ? Płaci za 15 minut przebywania w autobusie a nie 18, w regulaminach masz napisane, że obowiązuje realny czas przejazdu a nie ten co jest w rozkładzie.
  • Odpowiedz
@Ptrg: jak regulamin jest nieprzyjazny, to nikt takich zasad nie lubi, więc naturalne, że niezadowolenie za egzekwowanie nieprzyjaznych zasad będzie okazane również obsłudze.
  • Odpowiedz
@Pimpuszek zbyt często jestem świadkiem kiedy to kanar olewa sebka bez biletu czy też madke z dzieckiem która nawet nie ma dowodu osobistego. O śmierdzących zulach to już nie mówię bo oni są dla nich niewidoczni. Ale już taka starsza osoba czy dziecko którzy nie mają bądź nie mogą znaleźć biletu to radocha bo dorwali kogoś słabszego od nich. Więc szczerze to są zwykle gnidy które znęcaja się nad kimś słabszym.
  • Odpowiedz
@Ptrg: To jej wina, że MPK daje dupy i wydłuża czas przejazdu? I to powód do walki i szarpania dziewczyny, kiedy wiadomo że wysiada zaraz? Aż taką "zlodziejka" jest w Twoim mniemaniu?
  • Odpowiedz
@Pimpuszek: dokladnie XD tak samo jak ludzie nienawidzą komorników pomimo tego, że oni po prostu egzekwują pieniądze od DŁUŻNIKÓW. Sam pracuję jako windykator i wiem, jak ludzie ze mną rozmawiają i traktują jak największe zło, ale czy to nasza wina, że biorą pożyczki i nie spłacają? XD
  • Odpowiedz
@wkto: Wchodząc do autobusu zgodziła się na regulamin i ewentualne mandaty, wyrażanie niezadowolenia na pracownikach którzy chcą egzekwować taki regulamin świadczy już tylko o pasażerze.
@Heinkel: W jaki sposób MPK wydłuża czas przejazdu ? Przecież oni też mają znikomy wpływ na korki. Nie ma znaczenia czy jest w moim mniemaniu złodziejką czy nie, wchodzi do autobusu więc akceptuje regulamin przejazdu, w tym płacenie mandatów za jazdę bez biletu,
  • Odpowiedz