Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam o 8 lat starszego brata. Ja skonczylam liceum, on juz na swoim, 2 dzieci i po slubie.
Studiuje dziennie i dorabiam teraz juz tylko w soboty. Od rodzicow tez dostaje kase, tak jak moj brat dostawal - bo uwazaja, ze tak jest sprawiedliwie. Moj brat przez studia nie pracowal, a pieniadze rozwalal na imprezy co tydzien.
Ja odkladam, ostatnio kupilam sobie s9+, jezdze na jednodniówki za granice, kupuje torebki porządne, ale mam je dwie i jest to pinko i pilewicz. Bylismy u nich, zobaczyla tylko logo pinko jak sie rozbieralam i odlozylam torebke to dostala wscieku macicy i zrobila sie czerwona ze zlosci. Ona idzie na ilosc - duzo tanich rzeczy. Ja na odwrot. Mam jeden kaszmirowy plaszcz, jedna puchowke, jeden komplet kaszmirowej czapki i szalika i moge sie zalozyc ze posluzy mi to na lata, a ona znowu ma tego p--------d kiepskiej jakosci.
Wziela moja mame na strone i zaczela mowic, ze jestem rozpieszczona gowniara, ktora nie ma szacunku do pieniadza. Pozniej przy calej rodzinie zapytala skad mam kase, powiedzialam, ze od rodzicow i zarabiam, ale o co chodzi, skoro moj brat tez dostawal? Ona, ze pewnie zarabiam, ale po nocy, bo to niemozliwe, ze mam 4 tyś na glupi telefon. Powiedzialam, ze odkladam, bo taka jest prawda. Zaczela mnie obrazac przy calej rodzinie i to o glupie dobre jakosciowo rzeczy. Wyszlam z domu i powiedzialam, ze to ostatnie swieta spedzone w jej gronie. Dobrze zrobilam? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Najlepsze jest to, że ona do 30stki też żyła na utrzymaniu rodziców, bo po jednych studiach poszła na drugie.. no i dostawala kase, ale wolala to wydawac na p------y. Głupio mi sie zrobilo, bo to faktycznie po czesci kasa rodzicow, ale moj brat tez tyle dostawal, a nawet nie pracowal, wiec o co halo. Po czasie tylko tata do mnie zadzwonil zapytac czy dotarlam do domu i jak sie czuje.

Bratowa uwaza, ze moja kasa z drogich torebek i ciuchow powinna isc na wnuki, bo dostaja tylko prezenty na swieta i od okazji, a dziadkowie powinni rozpieszczac. Ze wydaje 1,5 tyś na torebke, a dzieciom kupilam po zabawce pod choinke. Ze chowaja sobie stara panne, ktora bedzie leciec na bogatych facetow i bedzie ich utrzymanka :/ ze maja nie zapominac, ze maja wnuki i to wnuki sa teraz najwazniejsze... oczywiscie rodzice zjechali ja z gory na dol, powiedzieli, ze co ona sobie wyobraza. ona tylko sie zapierala, ze zdania nie zmieni i powinni sie wstydzic. Przesiedziala w sypialni reszte dnia i juz do nich nie wyszla. Brat stanal w jej obronie, powiedzial, ze nie sa mi potrzebne tak drogie rzeczy.
Efekt jest taki, ze moi rodzice maja teraz wyrzuty sumienia, ze zaniedbuja wnuki i sa zlymi dziadkami. Mama az sie poplakala jak to mowila...

Mi się po prostu wydaje, że ona sobie ze sobą nie radzi. Tej dwójki dzieci nie planowali, bardzo szybko w związku zaszła w ciążę. Po skończeniu studiów ucieszyła się z pracy i zarobków, że w końcu się obkupi (pamiętam to doskonale), wydawała kasę na lewo i prawo i szalała na zakupach, a teraz wszystko idzie na dzieci praktycznie. :/ No ale żeby aż tak nie wytrzymać nerwów..

#rodzina #polak #polakicebulaki #polakibiedakicebulaki #zalesie #gownowpis #oswiadczenie #patologiazewsi #patologiazmiasta #karyna #grazynacore #dzieci #moda #modadamska #przegryw #bieda #polska #swieta #wielkanoc

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 99
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ból dupska, że ona już musi się zajmować dziećmi i na takie rzeczy nie może sobie pozwolić. Też często jeżdżę na jednodniówki za granice jak dolny śląsk / opolskie to pisz XD
  • Odpowiedz
  • 664
@AnonimoweMirkoWyznania typowa madka, tylko dzieci, dzieci powinny być rozpieszczane. najlepiej daj jej wszystko za darmo. ty masz swoje pieniądze czy to od rodziców czy sama coś tam uciułasz to ona nie powinna się w--------ć, bo to nie jej sprawa.
  • Odpowiedz
  • 138
@AnonimoweMirkoWyznania Twoja bratowa jest niezwykle bezczelna i niesprawiedliwa, a za teksty o zarabianiu po nocach powinna dostać w papę. Mam nieco podobną sytuację, ale nie wyobrażam sobie żeby np. mój szwagier pouczał moich rodziców gdzie mają lokować pieniądze. Z miejsca bym to naprostował bo może być jeszcze gorzej.
  • Odpowiedz
  • 168
Porozmawiaj z rodzicami na spokojnie, by nie dali się jej zmanipulować.
Ona jest matką swoich dzieci, to ona powinna o nie zadbać materialnie. Powinna się cieszyć z każdego prezentu dla nich a nie wyciągać łapy po więcej.
Niby dlaczego wnuki mają być ważniejsze dla Twoich rodziców niż córka?
  • Odpowiedz