Wpis z mikrobloga

Mirki i mirabelki, mam problem. Pracuję z domu i co jakiś czas (około 22 godziny) #orange rozłącza mi internet w celu zmiany mojego adresu IP. Pomyślałem, że skoro jestem #programista15k to napiszę sobie program, który będzie zbierał informację gdy wywali mi internet i "przewidywał" (nie wiem czy to są dokładne 22 godziny, taką informację otrzymałem od supportu ale kto to wie) datę kolejnego rozłączenia internetu. Może ktoś zna jakieś narzędzie w tym stylu lub ma pomysł jak do tego podejść? Zależy mi na tym aby nie było to rozwiązanie zależne od mojego PCta (bo internet może przecież wyrzucić w godzinach w których nie mam włączonego komputera).

#programowanie #internet
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MichaelT128: 08.03 rozłączyło mnie o 20:28:37, 09.03 o 15:51:06, 12.03 o 03:23:12 a 25.03 o 14:24:08. Nie wygląda mi to na 24 godziny. Informacje o 22 godzinach dostałem od techników którzy właśnie wyszli z mojego mieszkania.
  • Odpowiedz
@tldrBot: najprościej kupić programator czasowy lub jakieś smart gniazdko z timerem żeby gdzieś w nocy włączyło i wyłączyło prąd, można też zrobić skrypt który resetuje urządzenie ale one lubią się też wieszać więc trzeba też robić czasem hard reset
  • Odpowiedz