Wpis z mikrobloga

Mirki, czy ktoś tu z Was bawi się w forex? Od jakiegoś czasu sporo czytam na ten temat i chciałbym zainwestować. Jestem ciekaw czy ktoś z Was też inwestuje. Może jakieś rady dla początkującego? Np z jakich brokerów korzystacie? W co inwestujecie?

#forex #pytanie #gielda
  • 11
@paluch_85: najpierw to Ty się naucz na demo zanim zainwestujesz prawdziwy hajs.. Co do brokerów przerabiałem różnych. Obecnie siedzę na easyMarkets. Rady dla początkującego? Nie zniechęcaj się jak stracisz! A stracisz, bo to normalne na początku..
@paluch_85: trading 212 polecam. na początku wpłac 600 zł nie więcej, jak zarobisz dwa razy tyle to możesz dołożyć jeszcze z 5k jak nie to odpuść o Ci się nie uda. W tradingu plus jest taki że możesz sprzedać nie mając a nie tylko kupować więc można zarobić kiedy ciągnie w dół ( ͡° ͜ʖ ͡°) można też #!$%@?ć hajs w kilka minut więc zacznij od inwestycji
@paluch_85: broker nie ma znaczenia (technicznie rzecz biorac), do puty wyplaca kase, to kazdy sie nada ;)
Roznice robi broker jak sie leci z paroma lotami ... no to juz jest rozncia, dla malych kont (powiedzmy ze mniejsze niz 10k$), to w sumie bez znaczenia ;)
@paluch_85: chwilowo nie inwestuję bo nie mam na to zbytnio czasu, zresztą mam chwilowo inne wydatki i nie mam wolnego hajsu. żeby coś zarobić to najlepiej działać w nocy bo rynki są w miarę stabilne. więc w dzień śpimy. gdy śpisz lepiej mieć zamknięte pozycje gdyż może się okazać że chwilowy skok wyssie cały hajs. najlepsza zabawa zaczyna się gdy masz na koncie 6k. wystarczy dobra inwestycja i niewielki skok w
@paluch_85: dealCancellation to dobra funkcja, która chroni Cię przed stratą. masz wtedy 60 minut żeby wycofać się z utworzonej transakcji, jesli widzisz, że jest nie po Twojej myśli.
Dobrze też jak broker ma gwarantowany stop loss. Ta opcja chroni Cię przed tym o czym pisze pomozwsprawie.
Także warto rozeznać się co jaki broker oferuje, bo moim zdaniem to ma znaczenie. Ja inwestuje jakoś od 2 lat z krótkimi przerwami. Głównie btc
Tzn mi się tez wydaje, że jednak broker ma znaczenie z jakim współpracujesz. @bartassw: o tym dealCancellation to nie słyszałem, ale dzięki, bo w takim razie doczytam. I tak póki co chcę otworzyć rachunek demo, żeby przetestować. Dopiero potem będę inwestował.
@paluch_85 wpłacaj na konto tylko 5% tego czym możesz grać, komfort psychiczny i nie będzie Cię korcić gra dużą sumą. I po drugie, jeżeli myślisz, że jak będziesz grał np. 500zł i nie zrobisz to jesteś w błędzie. Zarobisz, ale wolniej. Jeżeli akurat nie będziesz w tym dobry to nawet z miliona drugiego nie zrobisz. I nie szukaj złego środka, bo takiego nie ma. Jest analiza techniczna, ale z nią masz 1%
@paluch_85: Dobre pierwsze rady: Inwestuj tylko pieniądze do stracenia, graj 10% kapitału, nie dokładaj pozycji na czuja, ustawiaj stop lossy i take profit aby nie uwalić za dużo
@mxcv27: o gwarantowanym stop loss już się naczytałem i wiem, że będę na bank ustawiał. @Tytyka: no właśnie mam zamiar operować początkowo mniejszymi kwotami i właśnie wcale nie uważam, że tak się nie da zarobić ;)
dzięki za wszystkie wasze rady.