Wpis z mikrobloga

Dziewczyny jaki fajny naturalny szampon? Szukam czegoś dla mnie - włosy mam przetłuszczające się, myje je codziennie, i dla partnera - on z kolei zaczął gubić włosy, też mu się trochę przetłuszczają, ale na pewno nie tak jak mi.
Druga sprawa - jaki krem przeciwzmarszczkowy pod oczy albo coś na duże sińce?
#mirabelkopomusz #kosmetyki
  • 13
@paniprocesor: Ten z arniką mi nie pomógł w ogóle :( spróbuję ten drugi.

@StaryZdzich: u niebieskiego to już pewnie przez wiek, ale chyba naturalny szampon trochę to złagodzi, bo taki zwykły drogeryjny to chyba nic dobrego.

@RocketQueen: już o tym kiedyś myślałam i zapomniałam, kupie tym razem i wypróbuję
:)
@Uuk_: Mam tłusty skalp i zawsze duży problem z wyborem szamponu...Od lat używałam Garniera z glinką, ale producent chyba go wycofał, bo od jakiegoś czasu nie widuję go w Rossmannach. To bardzo mocny szampon, mało co tak oczyszcza mi głowę. Polecam też używać czegoś z ketokonazolem co jakiś czas. Najtaniej wychodzi Zoxin-med. Z aptecznych testowałam za ok. 30 zł Pharmaceris zielony i niebieski, to niebieski był nawet ok, a
@Uuk_ wiek czy nie wiek - jak łysienie to zawsze warto ogarnąć hormony :) czytałam, że kofeina pomaga nawet przy łysieniu androgenowym - ale prędzej bym poleciła robić własną wcierkę (czystą kofeinę kupisz na stronie z półproduktami) lub namówić go na peeling z fusów niż te gotowe preparaty. Najczęściej są na alkoholu i mogą przesuszać skalp
@cat_skeleton: Też używam Garnier, ale Fructis do przetłuszczających i faktycznie dobrze myje, ale na codzień jest chyba za mocny. Ten z Fitomedu też używałam i fakt nic specjalnego. O peelingach czytałam, ale jeszcze nie wprowadziłam w życie :)
@Uuk_: Ten z glinką mogłabym go porównać do pasty do zębów. Drobinki glinki zachowują się na głowie jak środek ścierny i dosłownie czuć jak skalp jest wymyty (). Niestety szampon przez to nieco ryje włosy, stąd część negatywnych opinii w internecie, ale u mnie z kolei sprawdza się OMO (odżywka od połowy długości - szampon u nasady i potem przejechanie pianą po reszcie włosów