Wpis z mikrobloga

Mirki, ponawiam pytanie, bo jakiś czas temu odzew był słaby. Szukam jakiejś naprawdę, naprawdę dobrej #sf #sciencefiction #scifi #ksiazka #literatura #spaceopera #hardsf. Dla mnie dobre tytuły to „Hyperion”, „Gra Endera”, „Obcy w obcym kraju”. Z kolei „Diuna” jak dla mnie strasznie nudna i pozbawiona fantazji widocznej u Simmonsa czy Carda, oraz za mało konkretna w warstwie przekazu, zwłaszcza w stosunku do Heinleina. No więc szukam czegoś naprawdę dobrego. Pomuszcie. #pomocy #czytajzwykopem #czytanie
  • 23
@noitakto: Jak Carda lubisz to cykl o Ziemi jest spoko (Pamięć Ziemi itd.). Z klasyków jeśli nie znasz Rogera Zelaznego to cykl Amber, Widomy Jack i w ogóle wszystko super. Dicka jak nie znasz to czytaj. Gdy to uzupełnisz wołaj po więcej.
@scyth: ha, zapomniałem o tym cyklu. Zacząłem go kiedyś kupować i leży gdzieś na półce. Amber znam, był cudowny. Dicka znam, ale jakoś język mi nie siedzi - próbowałem dwóch książek. Ale ten „Powrót do domu” to ogarnę. Dzięki. Widmowego Jacka też sprawdzę. Super. Dzięki!
@noitakto: Mozesz spróbować Diaspory Egana. Kosmiczne Hard SF na bardzo wysokim poziomie, ale ilość naukowej terminologii może na początku trochę odrzucać.