Wpis z mikrobloga

Jestem z Przemyśla, może mi ktoś z #szczecin #slubice albo #zielonagora powiedzieć jak wam się żyje w tych miastach? zawsze chciałem pojechać zwiedzić zachód polski, jak to jest mieszkać tak blisko niemieckiej granicy, i co w ogóle sprawia że nie pracujecie jeszcze w Nirmczech za 4x tego niż w Polsce? zazdroszczę wam, ja jedyne co mam w swojej dziurze to tanie szlugi i wódka od ukraińskich przemytników.
#kiciochpyta
  • 133
@oba-manigger: To w sumie ceny kawalerki tylko trochę wyższe niż w Rzeszowie czy u nas. Jeśli komunikacja jest dobrze zorganizowana to rozciągłości miasta nie będą dla mnie problemem. Komuś kto całe życie spędził w Przemyślu i okolicznych wiochach to chyba styknie tych pubow i dyskotek,. A co powiesz o mieszkańcach? Dużo sebastianstwa i kiboli Pogoni od ktorych mozna wyłapać bułe za nic?.
@DamianRuchenstein: Kawalerki ostatnio tak wzrosły w Szczecinie niestety.
Żyję 19 lat w Szczecinie, wiele razy wracałem do domu nocami, nigdy żadnych problemów nie było z mieszkancami ani kibolami. Jedynie co może cie spotkać to zapytania o "papieorska". Jednak jest trochę menelstwa - przynajmniej dla mnie.
Na drodze Szczecinianie podobno bardzo mili (według youtubera MocnyVlog). Ja moge to np. potwierdzić w 50%. Sa i mili, ale są tez tacy którzy Cię nie
@DamianRuchenstein: tym którzy mówią że jest #!$%@? nikt nie dogodzi.
Uzupełniając odpowiedzi wyżej, faktycznie jest #!$%@? z dyskotekami i klubami jako takimi, pubów i knajp jest też jak na lekarstwo przystępnych.
Ale za to cenowo w lokalach jest spoko.
Mieszkania tańsze niż w innych miastach, to też jest plus. Patologia tylko w określonych obszarach, trzeba wiedzieć gdzie nie chodzić, jak w każdym mieście.
@oba-manigger: @arkagham: Oglądałem ten vlog Szafy, obejrzałem masę zdjęć szczecina i z tego co mówicie wydaje on się naprawdę fajnym i w miarę spokojnym miastem, no i zawsze marzyłem o tym Szczecinie, wy tego nie zrozumiecie nie mieszkajac na takim zadupiu jak ja :p.
@dzieju41: Dla kogoś, kto nigdy nie był zagranico (ukraina się nie liczy) a cale zycie spędził w Polsce Z (Przemyśl here) to ta nrdowska bida
@Szrlh: Na końcu świata to ja teraz mieszkam, i z roku na rok jest coraz bardziej wschodnio, czasem chodząc po Przemyślu potrafię przez 15 minut nie słyszeć polskiego, a te kołki z ukrainy jeszcze myślą że my nie znamy ruskiego i ich nie rozumiemy (ostatnio dwóch ukrow gadało na pasach obok mnie jak zapchali kibel na pkp). Szczecin to dla mnie egzotyka, drugi koniec polski i bliska odległość do morza.