Wpis z mikrobloga

Jestem z Przemyśla, może mi ktoś z #szczecin #slubice albo #zielonagora powiedzieć jak wam się żyje w tych miastach? zawsze chciałem pojechać zwiedzić zachód polski, jak to jest mieszkać tak blisko niemieckiej granicy, i co w ogóle sprawia że nie pracujecie jeszcze w Nirmczech za 4x tego niż w Polsce? zazdroszczę wam, ja jedyne co mam w swojej dziurze to tanie szlugi i wódka od ukraińskich przemytników.
#kiciochpyta
  • 133
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DamianRuchenstein: Relacje z lokalsami świetne - jak jesteś normalny, to traktują Cię jak swojego. Ossi są nam na pewno bliżsi kulturowo i światopoglądowo, niż spedaleni Wessi. Ceny? Mieszkania tanie w zakupie i wynajmie, jak masz tam pracę to państwo dopłaci Ci do kosztów utrzymania, jeśli za mało zarabiasz. Ja kupiłem tam dom... mimo, że mam już jeden w Szczecinie - spokój, cisza, porządek (z reguły). Generalnie mi było łatwiej tam
  • Odpowiedz
@DamianRuchenstein: Dobry fach, poszukiwany. Nawet bez znajomości języka szukają, głównie agencje pracy - ale to już jakiś start. A jeszcze jak potrafisz w osłonie CO2 lub Argonu, to możesz się dobrze ustawić, nawet w Polsce.
  • Odpowiedz
@LolleQ: Mam uprawnienia na tiga i elektrode więc pewnie bym coś znalazł, ale interesuje mnie raczej praca w Szczecinie, a do Niemiec to bardziej w celach turystycznych. Ciekawe to wszystko co piszesz, od zawsze miałem w glowie stereotyp Niemców ze wschodu jako mocno prawicowych i lekkich antypolakow (glownie przez kibicow Dynama Drezno czy LOK Leipizg, którzy sojego czasu byli mocno na prawo, oraz ogólnie przez mocne poparcie prawicowych partii i
  • Odpowiedz
@Marek_Kodrat: Zgadza się, ale z taką płacą państwo Cie wspiera i daje się za to wyżyć całkiem znośnie. Fakt, że biurokracja jest spora, ale opłacą mieszkanie, ogrzewanie, itp. Dlatego też napisałem, że 1500EUR jest bardzo dobrą płacą.
  • Odpowiedz
@DamianRuchenstein: Są tutaj prawicowi, to fakt (AfD, trochę NPD). Ale nie jest tak, że są bezmyślnie antypolscy (oczywiście, jak wszędzie, zdażają się wyjątki). Ich postrzeganie nas trochę się zmieniło, zwłaszcza dzięki kryzysowi migracyjnemu :-) Zazdroszczą nam tego, że u nas nie ma nachodźców i zaczęli poniekąd szanować naszą postawę w tym temacie. Do tego mają też świadomość (chociaż tego akurat głośno nie powiedzą), że gdyby nie nasze osiedlanie się w
  • Odpowiedz
@LolleQ: Już ciocia Angela sobie poradziła z niezasiedlonymi terenami na wschodzie Niemiec ściągając sobie takich miłych panów ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko trochę mało przypominają Niemców. Ale co sprawiło że zdecydowales się tam zamieszkać? Przecież bardzo dobrze zarabiasz, więc nie mialbys problemu z utrzymaniem się w Szczecinie.
  • Odpowiedz
@DamianRuchenstein: Karmelowi i czarni są w większych miastach naszego rejonu (Schwedt, Prenzlau, Pasewalk - a to i tak raczej małe miasta 15k-35k ). W małych, jak moje, jest luz - coś za coś. Jak już pisałem: mieszkam tu, bo: dzieci (3 młodsze uczą się tutaj, najstarszy studiuje w Szczecinie) , spokój, nie mam problemów z językiem, fajna okolica, niskie ceny nieruchomości, trochę też może w ramach integracji i najważniejsze: mam
  • Odpowiedz
@LolleQ pewnie wiesz lepiej #!$%@? że mieszkałem w centrum miasta xD później chwilę na niebuszewie i pogodnie ale hurr durr objade bo jak tak można pisać że Szczecin to gorzej jak wschodnia ściana w polszy xD
  • Odpowiedz
  • 0
@steemm Centrum i Niebuszewo? To faktycznie, w dupie byłeś... :-D To, że dostałeś parę razy #!$%@? na ulicy, nie oznacza, że każdy dostaje.
  • Odpowiedz
@LolleQ projekcje i urojenia zostaw dla kolegów którzy prezentują podobny brodzik intelektualny co ty, no ale skoro Niemcewicza to nie jest niebuszewo, Mickiewicza Pogodno a Piastów/Kościuszki centrum to co ja #!$%@? wiem, ale widzę dupa zapiekla że jednak Szczecin to jest najgorsze miasto z tych dużych w Polsce
  • Odpowiedz
@obsess: Chociaż też uwielbiam to miast to jednak zauważam, że Szczecin to taka druga liga wśród większych miast. Zauważ, że praktycznie nie mamy żadnego Szczecińskiego przedsiębiorstwa, które byłoby znane choćby w naszym kraju. Na dodatek nasze lokalne korpo wciąż zatrudniają za 1/3 tego co dają w takich miastach jak Poznań, Wrocław, Gdańsk nie mówiąc już o Warszawie.
  • Odpowiedz
  • 0
@steemm Oj tam, wyprowadziłeś się do Warszawki i już do swojej rodzinnej wsi się nie przyznasz - to taka właśnie postawa. Mimo, że tam jesteś pariasem i robolem, będziesz pluł na swoje pochodzenie jako wielkie panisko z porządnego miasta. Ludzie jakoś sobie w Szczecinie radzą - jedni lepiej, inni gorzej... jak wszędzie. Ty akurat nie potrafiłeś sobie poradzić, więc Szczecin jest be :-) Gardzę takimi, jak ty. Dobrze, że wyjechałeś, mniej
  • Odpowiedz
  • 0
@Micho_master Zależy, kto czego oczekuje od miasta. Mi na ten przykład nie zależy na obecności korporacji a bardziej na przestrzeni i spokoju. Masz sporo racji, ale to władze zmarnowały sporo czasu, nie wykorzystując świetnego położenia miasta... To dopiero zaczyna się zmieniać.
  • Odpowiedz
Oj tam, wyprowadziłeś się do Warszawki


patrz kolejne projekcje xD chyba zapomniałeś o lekach

i już do swojej rodzinnej wsi się nie przyznasz - to taka właśnie postawa

w którym miejscu to wyczytałeś?
  • Odpowiedz
  • 0
@steemm Huehuehue... Coś zabolało, szczylu? W dupie byłeś, gówno widziałeś - w swym krótkim życiu :-D Tylko potwierdzasz to, co napisałem: dobrze, że życiowe niedorajdy stąd się wynoszą, krzyżyk na drogę. Potem plują i dziwią się, że ktoś im tyłek poblicznie przetrzepie.
  • Odpowiedz
@LolleQ: A to oczywiście prawda. Szczecin mimo wszystkich swoich wad jest świetnym miejscem do zamieszkania. Ilość parków, miejsc do spacerowania oraz to, że korki u nas to nie taki poważny problem to też plusy.

Dla mnie Szczecin ma też idealne położenie: dobry dojazd nad morze, zaraz będzie dobry dojazd w góry (po oddaniu S3 do A4) a i idealne miejsce jak chcesz samochodem pojechać w Europe (zaraz wjeżdżamy na autostradę
  • Odpowiedz