Wpis z mikrobloga

Jestem z Przemyśla, może mi ktoś z #szczecin #slubice albo #zielonagora powiedzieć jak wam się żyje w tych miastach? zawsze chciałem pojechać zwiedzić zachód polski, jak to jest mieszkać tak blisko niemieckiej granicy, i co w ogóle sprawia że nie pracujecie jeszcze w Nirmczech za 4x tego niż w Polsce? zazdroszczę wam, ja jedyne co mam w swojej dziurze to tanie szlugi i wódka od ukraińskich przemytników.
#kiciochpyta
  • 133
  • Odpowiedz
@DamianRuchenstein: Dlatego mówię. Najlepiej blisko granicy mieszkać. W sklepach na kasie tylko "Frau Monika" czy "Frau Beata". A zachowanie tych kasjerek na niemieckiej kasie jest dwa razy milsze niz w PL.

A piszę Szczecin, tylko ze swojej perspektywy. Ikei nie mamy, ale za to... wszędzie blisko, nawet nad morze :)
  • Odpowiedz
@oba-manigger: Co za dramat, Ikei nie ma xD ja to się cieszyłem że w Przemyślu glupiego maka otworzyli, a Ikei to ja na oczy nigdy nie widziałem, nad morzem też nigdy nie bylem, wszystko przez to że urodziłem się na ukraińskiej prowincji zwanej Przemyślem. Jedyne czego się nauczyłem w tym mieście, to ruskiego i targowania się z przemytnikami.
  • Odpowiedz
@oba-manigger: Tak też zrobię, wszyscy uciekają z Przemyśla do Rzeszowa,Wwa, maksymalnie Poznania a mnie ciagnie do Szczecina, bliskość do granicy niemieckiej oraz morza niesamowicie mnie pociąga (w tym Bałtyku to wykapalbym się nawet gdyby miał -10 stopni, nie ma opcji że będąc pierwszy raz w zyciu nad morzem się nie wykapie). Zawolam ludzi z tego wpisu jak już się zainstaluje i stawiam flaszke.
  • Odpowiedz
@DamianRuchenstein: to tak: - Szczecin jest #!$%@? rozciągniety. Jadąc DK10 od Stargardu w kierunku granicy Szczecin ma jakieś 20km długości. Oczywiście z 1/3 trasy to albo lasy albo fabryki. 1/3 powierzchnia natomiast naszego miasta to Jezioro Dąbie.

Wynajem kawalerki to około 800-1200zł.

Komunikacja w centrum dobrze rozwinięta. Pubów i dyskotek jest dość dużo, chociaż dla niektórych mało ;)
  • Odpowiedz