Wpis z mikrobloga

#photoshop #grafika #architektura #sketchup #autocad #projektowanie #komputer

Składam budżetową stację roboczą, myślę o poleasingowym kompie na i7-4770/90 + 16GB DDR3 + K2000 + SSD za około 2000zł. Czy da się na tym bezstresowo pracować w zastosowaniach typowo profesionalnych? Komputer ma mi wystarczyć na około 2 lata. Jak K2000 się sprawdza w tych zastosowaniach, czy jest sens? Czy też dużo lepiej wyjdę dopłacając 2 tyle i zainwestować w porządniejszy sprzęt na ryzen 5/ i5 dd4 i konsumencka karta np 1050 ti/1060? Od razu mówię, że to nie ma być komputer do gier, dodatkowo będzie stał w biurze, więc zero korzyści i witchera w domu (,)
  • 6
@yuuneko: Generalnie te karty sprawują się bardzo dobrze do zastosowań inżynierskich.
Ja niedawno kupiłem bardzo podobny zestaw, tylko K4000 3gb, ale procesor Xenon E5 - jestem bardzo zadowolony, też wyszło w okolicach 2k
@bicz: super pomysł, nie wiedzialem ze k4000 jest dostępny tak tanio! Chociaż to może być już przesada, używasz komputera do cada, architektury?
@yuuneko, @bicz: Jestem przeciwnikiem kupowania Quadro dla architektów. Revit, 3Ds Max i VRay i Photoshop - dla tych programów potrzeba mocy i dobrej obsługi DirectX. Za te same pieniądze GeForce oferuje znacznie więcej.
G@prdlt: tylko w tym przypadku gtx 1060 jest około 4 razy droższy niż k2000, a zastanawiam się czy wydajnościowo zaoferuje komfortowa prace :) brak ścinek przy zoom itp