Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad kupnem pierwszych pedałów i butów spd. Nie będę jeździł w żadnych zawodach, typowa jazda dla przyjemności ale będą się zdarzały dłuższe wypady (100-200km). Chciałbym kupić jedne buty do #mtb i #szosa
Z tego co wyczytałem w internecie, to całkiem w porządku są te modele:
buty ME5 SHIMANO: link
pedały M-520 SHIMANO: link

Czy te pedały nadają się do obu typów rowerów (kupiłbym oczywiście 2 komplety)? Czy buty nadają się na szosę, w takim sensie, że nie będę czuł żadnego dyskomfortu na trasie? Nie ukrywam, że pasowałyby mi takie buty, w których problemem nie będzie przejście się po sklepie żeby kupić wodę na trasę. Jeśli by były inne propozycję, to nie chciałbym jakoś bardzo przekroczyć tych 500zł za wszystko. 600 to max jeśli będzie jakaś kolosalna różnica

#rower

EDIT: teraz przeczytałem o systemie BOA, znajdę jakieś buty za maks 400zł
  • 10
@matek1212: Ja bym znów polecił coś z systemem crank brothers. Same pedały są lekkie, i bloki pasują do butów mtb. A buty - tu już pełna dowolność. Ale nic co by było zbyt sztywne, bo nie dasz rady chodzić. Mam tak właśnie, ze w szosie i w mtb mam cranki zainstalowane, i używam jednych butów.
Poczytałem znowu i znalazłem takie buty jak Giro Cylinder i wydają się spoko, bo mają BOA. Z zagranicznych sklepów poniżej 400zł. Ktoś coś wie o tej marce?