Wpis z mikrobloga

Sulejman Szahin, dowódca grupy Szahina (wchodzącej w skład Oddziałów Tygrysa), spędził ostatnie 1,5 miesiąca w więzieniu. Ten gość walczył w szerach Tygrysów od momentu ich utworzenia w 2013. Przez 6 lat nadstawiał głowę za Ojczyznę. Ostatnio jednak na Facebooku napisał tyradę przeciw skorumpowanych elitom sił prorządowych. I co? Wsadzili go do więzienia. Jednego z najzdolniejszych oficerów w SAA, tylko dlatego bo jakiś wysoko postawiony Ahmed tak kazał.

Za kilka lat wojna domowa w Syrii dobiegnie końca. Na północy być może powstanie jakiś turecki protektorat. Assad pewnie zostanie u władzy, może zastąpić go Tygrys albo ktoś inny. Jednak nic w tym kraju się nie zmieni. Nadal w Syrii będą łamane prawa człowieka, nadal w więzieniach będą zamykać niewinnych, nadal w kraju będzie szalała korupcja. Ludzie nie będą chwytać za broń tylko dlatego, bo będą pamiętać cierpienia związane z ostatnią wojną domową. Jednak gdy przyjdzie następne pokolenie wszystko zacznie się od nowa.

Co ciekawe, to info o tym, że Szahin poszedł do więzienia wstawił Eyad Alhosain - dziennikarz, który relacjonował w ostatnich latach najważniejsze operacje sił rządowych. W zasadzie to już jest były dziennikarz, bo dostał zakaz wykonywania zawodu, po tym gdy też skrytykował syryjskie elity za korupcję.

Dzięki dla @2PacShakur za szybkie info
#syria
JanLaguna - Sulejman Szahin, dowódca grupy Szahina (wchodzącej w skład Oddziałów Tygr...

źródło: comment_INYjr9RVwQ51s9CYJgIIdfrtmgJpPz1v.jpg

Pobierz
  • 24
@Tosca303 Czytałam i co? Wyższe władze Syrii wsadziły do więzienia zasłużonego oficera, tak jak pisałem Asad traktuje nawet własnych ludzi jak zwierzęta. Nigdy nie krytykowałem wojskowych jeśli nie kazano im popełniać zbrodni wojennych. I tak jak pisałem przyszłość Syrii jest bez Asada i jego popleczników. Za to ty chyba nie umiesz czytać ze zrozumieniem co jest tu napisane
@JanLaguna: Mógłbyś dać link do tej jego tyrady bo byłem na jego fb i jakoś znaleźć nie mogę może po prostu mam pecha. Jeżeli ciągle pisał o tym co mu się nie podobało to dlaczego niby mieli by go wsadzić dopiero teraz i wypuścić? Ciekawa sprawa, ale nie opierałbym się tylko na opisie jednego dziennikarza. Sytuacja jak najbardziej możliwa jak to przystało na rządy autorytarne, ale fajnie by się było dowiedzieć
@joyko: Zacytowałeś tylko pół mojego zdania,oczywiscie jak atakują cywilów i popełniają zbrodnie co zdarza się niemal co chwile to krytykuje.Nazwałeś całą opozycje terrorystami,czym pokaząłeś że jakakolwiek rozmowa z tobą nie ma sensu
@joyko: Na początku najnowszej ofensywy w Ghoucie rządowi uszczelnili wszystkie szlaki,problemem dla nich było rówież to że podobno sami rządowi za łapówki przymykali na to oko.To nie jest żadną tajemnicą jeśli ma się minimalne informacje o konflikcie.I nie,nie zamierzam się angażować w głupkowate pytania o tej godzinie
@joyko Podkreśliłem że uszczelnili i zamknęli całkiem okrążenie podczas najnowszej ofensywy to już nic nie mogli przemycić, naucz się czytać ze zrozumieniem napisałem "skorumpowani" więc wojsko nie musiało o tym wiedzieć, zresztą celowo przeinaczasz co pisze, nie wiem, albo nie doczytujesz zacznij najpierw czytać zanim pomyślisz
@JanLaguna: cóż, cała energia syryjskiego społeczeństwa, cała wola poświęcenia dla ojczyzny poszła się #!$%@?ć - zamiast wspólnymi siłami rozwijać kraj, walczyć z korupcją, wspierać reformy itd. to każdy syryjski patriota, jeśli może, broni kraju przed rebelianckimi odpadami.
I fakt, ów patriota uchroni kraj przed upadkiem, rodzinę - przed demokratyczną śmiercią z poszanowaniem praw człowieka i ze szczególnym uwzględnieniem praw kobiet, ale w Syrii faktycznie nic się długo na plus nie zmieni.
@bilas: Przecież oni robią tylko to co robi każde państwo. DYMA swoich podwładnych. Po prostu na początku podwładni się nie dają i jest przelewana krew. Potem uczą się, że się nie opłaca bo państwo jest za silne i to akceptują.