Wpis z mikrobloga

Do pracy w urzędach biorą chyba tylko wybranych... Sytuacja z dzisiaj:

- Chcę złożyć wniosek o X. Jestem pełnomocnikiem właściciela
- Wniosek może składać tylko właściciel!
- ...w uchwale jest napisane, że wniosek składa właściciel osobiście lub za pomocą pełnomocnika. Oto pełnomocnictwo
- Chyba Panu nie wytłumaczę. Wniosek może składać tylko właściciel. Proszę ze mną nie dyskutować


#polskieurzedy #polska #zalesie
  • 64
@Robuz: to w ustawie jest że wniosek o założenie konta żeby móc zdawać prawo jazdy składa się w urzędzie właściwym dla miejsca zamieszkania. Niestety wszystkie urzędy sobie to zinterpretowały na miejsce zameldowania. I nie przeglądasz takiej że ustawa mówi inaczej xD
@Robuz: miałem podobną sytuację , akcja się działa w wydziale komunikacji .
Posiadałem pełnomocnictwo do reprezentowania spółki w sprawie danego auta (wypisany cały zakres czynności prawnych ). W jednyn dniu załatwiłem sprawę zgłoszenia utraty karty pojazdu . Temat poszedł gładko , pani była bardzo pomocna, oby więcej takich . Następnego dnia zgłaszałem zbycie tego samochodu . Obsługiwała mnie już inna kobita i tutaj pojawiły się problemy . Mianowicie uznałem , że
Pani w okienku na poczcie nie wydała listu, bo mam inny adres w dowodzie i może go odebrać tylko ten sąsiad co otrzymał list. Ale on też nie może odebrać, bo w dowodzie ma inny adres zameldowania a poza tym nie nazywa się Wspólnota Mieszkaniowa ¯_(ツ)_/¯


@wfd: to wyjątkowo tępa strzała. Ja w dowodzie mam adres zameldowania inny, a mieszkam i będę mieszkał w innym miejscu bez zamiaru przemeldowania. Nigdy na
@Robuz: Pisz skargę albo od razu proś o rozmowę z przełożonym. Chyba że sprawa dotyczy kwestii wyłączonych ustawowo z pełnomocnictw np. dowody osobiste
to samo w dziekanacie:

-Oto potwierdzenie od właściciela o wynajmie mieszkania.


@piachu: Z ciekawości... Co ma dziekan do umowy o wynajem mieszkania? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
hyhy. Kiedyś chciałam, aby niebieski odebrał coś za mnie w UP, bo ja chyba w szpitalu byłam czy coś.

Pani w okienku twardo, że tylko intetesant może odebrać przesyłkę. Niebieski tłumaczy, że jest mężem, pokazał dowód na to samo nazwisko no i przyszedł z awizo moim. Nie, mam przyjść osobiście.


@savanna:

nie kumam, jak niektorzy sobie utrudniaja zycie

poszedlem na poczte, zapytac sie jak zalatwic to, zeby inna osoba mogla odbierac
@Robuz: Nie wiem po co chodzisz po urzędzie i pytasz kogokolwiek o opinię. Jak wiesz, że dobrze przygotowałeś wniosek/pismo, to idziesz z tym do sekretariatu i składasz. Koniec.

Sprawa ma być załatwiona niezwłocznie, nie dłużej niż w 30 dni, w sprawach skomplikowanych w 60 dni, ale musisz być o tym zawiadomiony. Jak coś im będzie nie pasować, to będą Cię musieli wezwać na piśmie do uzupełnienia, będziesz miał na to 7