Wpis z mikrobloga

Do pracy w urzędach biorą chyba tylko wybranych... Sytuacja z dzisiaj:

- Chcę złożyć wniosek o X. Jestem pełnomocnikiem właściciela
- Wniosek może składać tylko właściciel!
- ...w uchwale jest napisane, że wniosek składa właściciel osobiście lub za pomocą pełnomocnika. Oto pełnomocnictwo
- Chyba Panu nie wytłumaczę. Wniosek może składać tylko właściciel. Proszę ze mną nie dyskutować


#polskieurzedy #polska #zalesie
  • 64
to samo w dziekanacie:

-Oto potwierdzenie od właściciela o wynajmie mieszkania.


@piachu: Z ciekawości... Co ma dziekan do umowy o wynajem mieszkania? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
hyhy. Kiedyś chciałam, aby niebieski odebrał coś za mnie w UP, bo ja chyba w szpitalu byłam czy coś.

Pani w okienku twardo, że tylko intetesant może odebrać przesyłkę. Niebieski tłumaczy, że jest mężem, pokazał dowód na to samo nazwisko no i przyszedł z awizo moim. Nie, mam przyjść osobiście.


@savanna:

nie kumam, jak niektorzy sobie utrudniaja zycie

poszedlem na poczte, zapytac sie jak zalatwic to, zeby inna osoba mogla odbierac
@Robuz: Nie wiem po co chodzisz po urzędzie i pytasz kogokolwiek o opinię. Jak wiesz, że dobrze przygotowałeś wniosek/pismo, to idziesz z tym do sekretariatu i składasz. Koniec.

Sprawa ma być załatwiona niezwłocznie, nie dłużej niż w 30 dni, w sprawach skomplikowanych w 60 dni, ale musisz być o tym zawiadomiony. Jak coś im będzie nie pasować, to będą Cię musieli wezwać na piśmie do uzupełnienia, będziesz miał na to 7
@Robuz: sytuacja z UK:

Z kolegą chcieliśmy wynająć mieszkanie. Już wszystko dogadane, zostaje podpisać umowę. Przyszliśmy do agenta, babka poprosiła nas o paszporty. Kolega nie miał paszportu, a dowód osobisty. Wedle prawa, w unii respektowany na równi z paszportem. Na lotnisku można przejść granicę legitymując się dowodem.

Pani w agencji wielkie oczy i pytanie, gdzie paszport. Wyjaśniliśmy, że nie ma, ale dowód osobisty to ID, które wystarczy w celach weryfikacji. Pani
@Robuz: Rada na przyszłość proś o potwierdzenie nie wydania na papierze.

Na zasadzie Ty coś chcesz a Pan/Pani nie chce wydać:
1. Proszę o pisemne potwierdzenie odmowy wydania, podać powód, imię nazwisko i pieczątka urzędu.
2. W 9 na 10 przypadków Pan/Pani powie że nie może nic takiego wystawić więc prosisz kierownika urzędu.
3. Tutaj byłem już świadkiem różnych scen
a) 4 kobiety starają się sklecić pismo i "Szepcą"
- pisz