Wpis z mikrobloga

jakies 5-6 miesiecy temu koles psikal mi gazem po oczach pozniej mnie skopal, sliwka pod okiem, polamane zebro X, niedosluch lewogo ucha, wypalone spojowki, otarcia, siniaki na nogach itd. + uszkodzenie auta na kwote ponad 1500pln bo lusterko tyle oryginalne kosztuje. tzw #!$%@? :D zasadniczo moglem sie bronic ale zrezygnowalem bo kiedys mialem taki przypadek, ze zostalem zaatakowany i w obronie troche skatowalem chlopa...no i na sprawie nie bylo milo dla mnie jak uslyszalem, ze to ja mu wyrzadzilem wieksze szkody #prawo polskie a takie cos zostalo w głowie.
zeby przeczytac akta sprawy 2 teczki kazda po 200 stron musialem wystapic jako oskrazyciel posilkowy.
okazalo sie, ze polaczyli wszystkie jego wybryki w jedna sprawe. jest 6 osob poszkodowanych i az 16 swiadkow, ktorzy nie wszyscy byli chetni do zeznan poniewaz sa zastraszeni przez tego typa co mnie pobil.
czytamy w aktach, ze jeko konkubina wystapila z wnioskie o niska kare poniewaz:
-maja dwojke dzieci- jedno jest chyba jego
-przynosi drzewo dla babci, a babcia samotna i sobie nie poradzi.
-zyje z prac dorywczych i nie bedzie mogl mnie splacic.
-ona nie moze isc do pracy i musi opiekowac sie dziecmi
-on nie ma pracy bo nie ma zadnego wyksztalcenia i nikt go nie przyjmie
------------------------------------------------------------------------------------------------
troche zle trafili jak na mnie, mam duzo czasu aby polatac sobie po sadach i sie ciagle odwolywac az do momentu w ktorym pojdzie do pudla.
jak zobaczylem w aktach liste parag. za ktore byl karany bylem w szoku. cala lista to 3 kartki a4. juz wczesniej siedzial w pudle za ten sam czyn.
przeciez ja sie bede bez konca odwolywal az do momentu zaspokojenia mojej osoby.
w aktach widnieje jako wspolwasciciel nieruchomosci. chetnie posadze na tym komornika.
jestem osrazycielem posilkowym i bede mogl sobie sklada wnioski. reszta poszkodowanycch sie osrala i tego nie zrobili.
dzisiaj jest sprawa o 9:00. pewnie bedzie trwala caly dzien.
#takaprawda
  • 164
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mitchumi: dostalem becki za to ze wczesniej obiecalem ze ich odwioze do wioski jakies 5 km. pozniej zaprosili mnie na wodke. jak juz sie impreza skonczyla to powiedzialem ze po pijaku nie pojade i sie zaczelo.
  • Odpowiedz
@KENOX: Łoooo paaanie :D:D ciśnij #!$%@?. U mnie w mieście była podobna akcja - chłopaki popili a jak się upili to jeden drugiego #!$%@?ł a potem zgwałcił żeby nie było wątpliwości co do tego kto dominuje :D:D
  • Odpowiedz
@Kismeth: + zastraszanie swiadkow itd. wyciagne wszystko co bedzie mozna. najgorsze jest to ze typ jest niesplacalny bo to patologia. ma niby pol domu..ale tam tez mieszka ktos inny wiec lipa troche.
  • Odpowiedz
@KENOX: złóż na podstawie art. 46 § 1 kodeksu karnego wniosek o naprawienie szkody (jako oskarżyciel posiłkowy masz takie prawo), poza tym z opisu domniemam, ze podstawa prawna w akcie oskarżenia to albo średni albo lekki uszczerbek na zdrowiu (art. 157 § 1 kk albo 157 § 2 kk) ma to szalenie istotna różnice bo inna jest sankcja. Byłeś badany przez lekarza? Ktoś badał Twoje zdrowie?

(podstawa prawna art. 46 § 1 kk - W razie skazania sąd może orzec, a na wniosek pokrzywdzonego lub innej osoby uprawnionej orzeka, stosując przepisy prawa cywilnego, obowiązek naprawienia, w całości albo w części, wyrządzonej przestępstwem szkody lub zadośćuczynienia za doznaną krzywdę; przepisów prawa cywilnego o możliwości zasądzenia renty nie stosuje się.). No i ostatnia sprawa sprawdź czy została dodana kwalifikacja za występek chuligański - za to jest dodatkowa sankcja. Plus jeśli wcześniej był skazany to może to mieć przełożenie na karę bo może miał tzw. „Zawiasy”.

Podstawa prawna:
  • Odpowiedz
Powodzenia daj później znać co wyszło a zdrugiej strony czy jego rodzice jeszcze żyją myślę że spokojnie możesz ich pociągnąć do odpowiedzialności czy jakoś tak bo zapewnie mieszkania z nimi i mają wspólne gospodarstwo domowe ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
zasadniczo moglem sie bronic ale zrezygnowalem bo kiedys mialem taki przypadek


@KENOX: Dostałeś #!$%@? to dostałeś, nie ty jeden, po co zmyślać że to była świadoma decyzja? Przecież to znacznie słabsze niż to że po prostu trafiłeś na większego kozaka.
  • Odpowiedz