Wpis z mikrobloga

Kiedyś coś sprzedawałem i ktoś pytał czy wystawiam fakturę vat. Załóżmy że mam przedmiot za 1000zł. I nawet jak powiem, że wystawiam vat to on cokolwiek zyska jeśli te 1000zł to będzie netto a nie brutto?

Jeśli to netto to będzie mial do zapłąty 1230zł. 230zł sobie odliczy od swoich vatów i nie będzie musiał płacić tego do US jak jest vatowcem, ale z konta przecież i tak sie pozbył tej kasy, więc jaka to jest dla niego różnica? :D

Dostaje coś na fakturę płaci 1230, i potem 230 nie płaci vatu bo sobie odlicza
Nie dostaje faktury i płaci 1000zł, a potem jak ma jakiś vat do zapłacenia to po prostu nie odliczy tego 230zł.

Więc wychodzi na to samo.
Czy coś źle rozumiem? Niech mi ktoś wyłumaczy kto prowadzi firmę

#wlasnafirma #firma #podatki
  • 27
@coolcooly22: z tego co wiem to dostanie zwrot 23 procent z tego 1000, a przynajmniej tak mi się wydaje. Zależy w jakim celu potrzebna mu ta faktura, równie dobrze coś kupuje na firmę i po prostu chcę użyć pieniędzy z "banku" firmy a nie swojego portfela
ale tu gupi jesteeś omg


@cotosietutajstanelo: sam jesteś głupi. To idź na uczelnie wyższą i rób ankietę wśród studentów i doktorów jak działa dokładnie odliczanie vatui cały ten proces. Ciekawe ilu doktorów będziesz musiał nazwać debilami.

Sam nawet pisać nie umiesz i tylko pierwsze słowo napisałeś poprawnie w swojej wiadomości także ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli to netto to będzie mial do zapłąty 1230zł. 230zł sobie odliczy od swoich vatów i nie będzie musiał płacić tego do US jak jest vatowcem, ale z konta przecież i tak sie pozbył tej kasy, więc jaka to jest dla niego różnica? :D


@coolcooly22: z konta sie pozbył i dostanie 230 spowrotem
@coolcooly22: pewnie przespałeś,jeśli sprzedasz coś na fv23% to musisz się z tego rozliczyć,więc zapłacić 23% podatku od tego 1000zł a nabywca może wrzucić to sobie w koszty przychodu i odliczyć z podatku który musi zapłacić,więc ty na ręke dostajesz 1000-23%.dalej jesteś gupi :)
. nie wystawienie faktury to okradanie państwa,


@wczoraj: czo. Jak ktoś nie prowadzi działalności i coś sprzedaje albo wykona jakąś usługę to nie musi wystawiać faktury..

jak bez faktury potwierdzi wydatek?


Innym dowodem księowym?

Innymi dowodami wskazanymi w § 13 i 14 rozporządzenia są:

4) dowody opłat pocztowych i bankowych;


on sprzedaje swoje usługi opodatkowane 23% i dzięki kupnie czegoś z vatem obniża to co wpłaci do urzędu, rozumiesz?


@TypowyXD:
@wczoraj: @wczoraj:
No więc jak ma do wyboru transakcje z osobą bez dg
1 - zapłacić 1000zł i nie wliczyć w koszty
2 - jeśli bym prowadził dg - zapłacic 1230zł (1000zł netto) i te 230zł "zapłaci" ale jednoczesnie ich nie straci bo odliczy sobie od vat

to jedyna różnica jest taka ze nie zaplaci mniejszego dochodowego bo w drugim przypadku wrzuciłby sobie to w koszty, zgadza sie?