Wpis z mikrobloga

@Luko: to tak raczej nie będzie to bardzo jasny salon. Byłoby git, gdyby to salon był wysunięty i z dwóch stron było okno, na przykład południe+ zachód.

Brr, nie przepadam za takimi rozlazłymi parterowcami.
@dhMichu: domy bez schodów lubią ludzie w nieco starszym wieku, bo jak kogoś krzyże złapią to schody zaczynają być udręką.

@Luko: taki dach będzie kosztować. Im więcej załamań, tym bardziej się załamiesz przy wykonawstwie i potem przy fakturze. Ściany w zygzaki to też tylko na papierze sa fajne.
Tak jak @bonqs: mówi, można ładniej i taniej, mniej załamań, dach koperta (albo nawet dwuspad, więcej miejsca na poddaszu) i będziesz
@MiQ27: szerokość działki ogranicza a chciałbym zostać przy takiej ilości pokoi, właśnie boję się tego dachu i już sam nie wiem co mam robić
domy bez schodów lubią ludzie w nieco starszym wieku, bo jak kogoś krzyże złapią to schody zaczynają być udręką.


@MiQ27: ja rozumiem kwestie praktyczne, ale takie parterowce właśnie mają dachy z dużą liczbą załamań i zawsze mi przypominaja takie nieporadnie stworzone parterowe domy w simsach, gdzie zrobi układ pomieszczeń a później pokrywa się całość dachem i tak to wygląda
@Luko: ale ten dom jest przekombinowany. Na tym samym (albo mniejszym) obrysie da się postawić coś bardziej w kwadracie/prostokącie, nakrytego zwykłym dwuspadowym albo kopertowym dachem. Ew. dom pod jedym dachem a garaż pod drugim.
Kwestia poszukania odpowiedniego projektu - albo nawet zmiany jakiegoś typowego. Zamiast 2 dużych pokoi zrobić 3 mniejsze.
Co to za projekt?
@Luko: to taki przykład, jak można zmieścić sporo pokoi w prostokącie i pod znacznie mniej skomplikowanym dachem
https://z500.pl/projekt/1065/Z199_D,dom-parterowy-z-przestronnym-salonem-i-4-pokojami-oraz-z-garazem-od-frontu.html
W ogóle polecam wyszukiwarkę na Z500, oni maja tam tyle różnych opcji i wariantów że można znaleźć naprawdę ciekawe idee na dom, albo nawet idealny projekt dla siebie. Podoba mi się też ich ogólna stylistyka.
Sam chciałem kiedyś od nich projekt ale w końcu kupiliśmy "surówkę" do wykończenia, bo dobra okazja była.
Pobierz
źródło: comment_8jg8ylRCdlfZBPlFeR3Hna8W12hJDIBk.jpg