Wpis z mikrobloga

Projekt rewitalizacji Nowej Huty w Krakowie wchodzi w fazę realizacji. To będzie największa tego typu inwestycja najbliższych lat w Małopolsce i najważniejsza dla wschodniej części Krakowa. Strefa Aktywności Gospodarczej to 40 hektarów kompleksowo przygotowanych terenów inwestycyjnych.

Więcej o tym projekcie na dużą skalę i jego finansowaniu tutaj.
#krakow #nowahuta #inwestycje #architektura #urbanistyka #ekonomia #polska #ciekawostki #malopolska
Pobierz
źródło: comment_Bzf0VkoXp84wStvIBwFKKOv1Bx4NkmKh.jpg
  • 8
@Projekt_Inwestor: xDDDDDDDDD
Rewitalizacja Nowej Huty powiadacie? Nastawianie nowych ruczajopodobnych osiedli na zadupiu, bez rozwijania komunikacji, do tego parę zakładów pracy (o ile powstaną) i jakieś ochłapy rekreacyjne, dla zamknięcia gąb krytykom. Już pomijam fakt, że z NH to ma tyle wspólnego, że te wioski, które zostały włączone do Krakowa są sztucznie połączone z Dzielnicą XVIII. A tymczasem Plac Centralny nadal jest betonową pustynią dzięki jakimś geniuszom, którzy go te 20 lat
@piekuo: Z tego co czytałem, to jest pierwszy etap, który ma być przy Igołomskiej (na moje rozumienie mniej więcej naprzeciwko drukarni i dalej w stronę granicy Krakowa), ale tam są w ogóle plany na zabudowanie prawej całego obszaru między Igołomską, Wisłą, starą hałdą (tam gdzie był Slag Recycling), a Brzeską.

@Ziner A to widzisz, ja byłem przekonany, że zaczną od drugiej strony.

W każdym razie jak widać nawet niespecjalnie dokładnie potrafią
@piekuo: No tylko nie przedłużają torowiska, a już widzę, jak ludzie dymają kilometr na piechotę do tramwaju (albo i więcej). A dowozówki w Krakowie funkcjonują jak funkcjonują ( ͡° ͜ʖ ͡°) I już nawet nie mówię właśnie o czasie dojazdu i konieczności kolejnych przesiadek, o ile nie chcesz dojechać do bardzo nielicznych punktów zapewnianych przez 2 (a teraz to w sumie będzie nawet 1,5) linii z Pleszowa...