Wpis z mikrobloga

mam pytanie do #mechanikasamochodowa #motoryzacja i troche #pytaniedoeksperta

postawilem mojego fiata stilo do warsztatu na wiekszy remont (zawieszenie, sprzeglo, kilka innych #!$%@? oraz rozrzad). 2 dni temu zadzwonilem zapytac jak ida prace itp, bo mial juz maly poslizg a on mi mowi ze odpalil samochod zeby sie zagrzal (po wymianie calego rozrzadu) i nagle mu zgasl. po rozkreceniu okazalo sie ze kolko na walku peklo mu w sposob zaznaczony na obrazku.

dzisiaj do niego pojechalem i powiedzial ze zamowil nowa glowice bo pogielo zawory i obejrzalem to kolko. powiedzial ze prawdopodobnie polamalo sie ze wzgledu na to ze wtedy byl duzy mroz (okolo -20 stopni w nocy) i olej byl tak zgestnialy ze kolko peklo bo nie moglo przekrecic tego walka do ktorego jest przyczepione (dalej jest taka rurka co niby odpowiada za smarowanie i ciagnie sie wzdluz calej glowicy).

i teraz mam do was pytanie. czy koles zle zlozyl rozrzad i teraz szuka jakiejs wymowki zeby mnie naciagnac, czy moze takie cos jest mozliwe?

fiat stilo 2005 1.9 multijet 120km
fesio - mam pytanie do #mechanikasamochodowa #motoryzacja i troche #pytaniedoeksperta...

źródło: comment_QJPA8L9upAvG4GAKq4RvqvwqEt3yh0Gc.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fesio robie w mechanice i rozne cyrki widzialem ale bajka ze peklo od morzu jest mistrzostwem. Jeszcze rozumiem ze by sie przestawilo bo bywaja takie przypadki ze scinaja sie kliny i przestawia sie kolko lub tez zamiast klinu jest stozek. Najpewniej cos #!$%@? przy skladaniu albo zle ustawil rozrzad no i poszlo. Po za tym pogiete zawory to nie powod do wymiany glowicy. Wymienia sie pogiete zawory (a pogiete na pewno
  • Odpowiedz
@KarmazynowyAstrofizyk: @Kaijot: możesz przestawić rozrząd o kilka zębów i nic się nie stanie. dopiero 5-8 zębów jest kolizja. Chłopaki źle zrobili remont i jebło. Sami pewnie nie wiedzą albo wiedzą tylko nie chcą płacić. Ja bym zabrał samochód od nich i zawiózł do innego mechanika w takim stanie jak jest, bo lepiej żeby już nie poprawiali. Mieli szansę już na remont. Teraz niech oddaja za części.
  • Odpowiedz
mogło nawet jebnąć jak młody chciał zbić koło rozrządu młotkiem, ile ja już połamanych widziałem po inych #!$%@? mechanikach.... Może blokadę #!$%@? w koło i dokręcali 2m rurą, a może młody zostawił blokadę wkręconą w wałęk bo zapomniał. #!$%@? go wi, ale już prędzej uwierzę że nawet silnik nie odpalił i koło #!$%@?.
  • Odpowiedz
@fesio: po tlumaczeniu widac, ze koles bedzie caly czas lecial w #!$%@?. Latwo nie bedzie. Jak dla mnie auto jezdzilo przed oddaniem i takir ma byc po oddaniu, a wszelkie zniszczone czesci powinny byc zaplacone przez tych pozal sie Boze mechanikow
  • Odpowiedz
@fesio powiedz niech robi ale stare części do zwrotu. Jak poskłada to weź na jazdę próbną jak jest ok to daj mu warunek ze auto odkupuje albo płacisz tylko za wymianę rozrządu. Olej nic do tego nie ma, wali ci kity. Jak będzie bardzo się darł to poproś o dokumentację z której składał silnik że ma pewność że dobrze robił, a na końcu poproś o legalizację klucza dynanometrycznego, oczywiście nie będzie
  • Odpowiedz
  • 0
@fesio mam nadzieję że to nie żaden bait. Tak jak powyżej piszą, gość spartolił i próbuje swoje błędy naprawiać za Twoje pieniądze.
Jechać z dobrym mechanikiem, a jak nie to może rzecznik praw konsumenta i/lub rzeczoznawca pomoże. Dodatkowymi kosztami, za rzeczoznawcę obciążył bym partacza (o ile to możliwe).

Powodzenia w walce i daj znać jak poszło!
  • Odpowiedz
@KarmazynowyAstrofizyk: @tooreck: Jak się miniesz o jeden ząb to bedziesz jeździł i jeździł, zastanwiając się czemu to auto tak #!$%@? chodzi ;)
@fesio: Robisz tym samochodem trasy czy dojeżdzasz na przystanek? Wykopki jak zwykle fachowcy wysokiej klasy mechanicy sami, ale ja bym dobrze obejrzał to koło i na początek rzeczowo z chłopem pogadał, jak on #!$%@?ł to szybko dojdziesz. Albo możesz słuchać mirków, którzy jedyny pasek
  • Odpowiedz
@fesio: ale co to za różnica czy mogło od mrozu peknac? Skoro mechanik to powinien przewidzieć skutki naprawy w warunkach zera absolutnego. Przyczyna uszkodzenia nieistotne i tak za to odpowiada. Chyba, że jest w stanie udowodnić producentowi oleju wadliwość produktu( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@fesio: czy naprawde w tym kraju trzeba znac sie na wsyzstkim zeby nie zostac #!$%@? w dupe?
a jak typ powie ze on "zajmuje samochod na poczet dlugow" to mozesz go wysmiac. telefon na policje i zmieknie, bo wie ze robi to bezprawnie

a kolo peklo pewnie dlatego ze rozrzad byl zle ustawiony, zawory oparly sie o tloki i puscilo najslabsze ogniwo
  • Odpowiedz
Jak nie masz to udowodnij że dobrze złożyłeś


@brumbrumbrum: Pójdźmy dalej - jak masz to udowodnij, że akurat prawidłowym momentem skręcałeś. A na końcu byś zawołał o dokumentację filmową z przebiegu naprawy xD

Takie sprawy się inaczej załatwia. Ale do tego trzeba być człowiekiem a nie #!$%@?, to działa w dwie strony.
  • Odpowiedz