Wpis z mikrobloga

mam pytanie do #mechanikasamochodowa #motoryzacja i troche #pytaniedoeksperta

postawilem mojego fiata stilo do warsztatu na wiekszy remont (zawieszenie, sprzeglo, kilka innych #!$%@? oraz rozrzad). 2 dni temu zadzwonilem zapytac jak ida prace itp, bo mial juz maly poslizg a on mi mowi ze odpalil samochod zeby sie zagrzal (po wymianie calego rozrzadu) i nagle mu zgasl. po rozkreceniu okazalo sie ze kolko na walku peklo mu w sposob zaznaczony na obrazku.

dzisiaj do niego pojechalem i powiedzial ze zamowil nowa glowice bo pogielo zawory i obejrzalem to kolko. powiedzial ze prawdopodobnie polamalo sie ze wzgledu na to ze wtedy byl duzy mroz (okolo -20 stopni w nocy) i olej byl tak zgestnialy ze kolko peklo bo nie moglo przekrecic tego walka do ktorego jest przyczepione (dalej jest taka rurka co niby odpowiada za smarowanie i ciagnie sie wzdluz calej glowicy).

i teraz mam do was pytanie. czy koles zle zlozyl rozrzad i teraz szuka jakiejs wymowki zeby mnie naciagnac, czy moze takie cos jest mozliwe?

fiat stilo 2005 1.9 multijet 120km
fesio - mam pytanie do #mechanikasamochodowa #motoryzacja i troche #pytaniedoeksperta...

źródło: comment_QJPA8L9upAvG4GAKq4RvqvwqEt3yh0Gc.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
@brumbrumbrum

mechanik ma prawo nie wydać samochodu bez opłacenia naprawy.


No chyba żartujesz, zajęcie mienia przez mechanika?

Bez opłacenia naprawy to mechanik może doczekać praw na drodze cywilnej, tyle.o ile oczywiście prowadzi DG.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fesio: tłumaczenie o oleju jest z dupy, przy -20 ten silnik ma normalnie odpalać i pracować. Tylko z drugiej strony spójrz na to tak - koło metalowe, a to koło poszło, a nie pasek, jak dla mnie dziwne, bo nie powinno się ułamać nawet gdy tłoki spotkały się z zaworami (no chyba że ktoś poprawił młotkiem by było na co zwalić)
  • Odpowiedz
  • 0
@SuchyBatman a może kręcił kluczem wiolinowym? :]

@fesio nie daj się :) jego wina, musiało ostro #!$%@?ąć silnikiem, że zerwało koło.. ja bym sprawdził czy nie wyrwało z poduszek silnika, jak uda się mu naprawić wóz to uciekaj czym prędzej i módl się żeby to tylko tyle było.
  • Odpowiedz
@brumbrumbrum Typie, ale napisałeś, że mechanik ma prawo nie wydać samochodu. Nie, nie ma takiego prawa. A że niektórzy to robią - narażają się na proces który na pewno przegrają i który może zakończyć się odszkodowaniem czy zadośćuczynieniem.
  • Odpowiedz