Wpis z mikrobloga

mam pytanie do #mechanikasamochodowa #motoryzacja i troche #pytaniedoeksperta

postawilem mojego fiata stilo do warsztatu na wiekszy remont (zawieszenie, sprzeglo, kilka innych #!$%@? oraz rozrzad). 2 dni temu zadzwonilem zapytac jak ida prace itp, bo mial juz maly poslizg a on mi mowi ze odpalil samochod zeby sie zagrzal (po wymianie calego rozrzadu) i nagle mu zgasl. po rozkreceniu okazalo sie ze kolko na walku peklo mu w sposob zaznaczony na obrazku.

dzisiaj do niego pojechalem i powiedzial ze zamowil nowa glowice bo pogielo zawory i obejrzalem to kolko. powiedzial ze prawdopodobnie polamalo sie ze wzgledu na to ze wtedy byl duzy mroz (okolo -20 stopni w nocy) i olej byl tak zgestnialy ze kolko peklo bo nie moglo przekrecic tego walka do ktorego jest przyczepione (dalej jest taka rurka co niby odpowiada za smarowanie i ciagnie sie wzdluz calej glowicy).

i teraz mam do was pytanie. czy koles zle zlozyl rozrzad i teraz szuka jakiejs wymowki zeby mnie naciagnac, czy moze takie cos jest mozliwe?

fiat stilo 2005 1.9 multijet 120km
fesio - mam pytanie do #mechanikasamochodowa #motoryzacja i troche #pytaniedoeksperta...

źródło: comment_QJPA8L9upAvG4GAKq4RvqvwqEt3yh0Gc.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
@fesio: Twój olej według specyfikacji znosi -25°C. Poniżej tej temperatury ma wyższą lepkość, ale w żadnym razie nie tak wysoka, żeby unieruchomić rozrząd.
Gość robi Cię w wała i to w śmieszny sposób, bo wymyślił dosyć dziwną bajkę, a pogięte zawory i już na pewno pęknięte koło to bardzo typowy objaw błędu przy składaniu rozrządu - ustawił pasek na nie ten ząb, na który trzeba.
Nie wiem, czy
KarmazynowyAstrofizyk - @fesio: Twój olej według specyfikacji znosi -25°C. Poniżej te...

źródło: comment_arCVozFSgKGl80ykuLpirS6XD37Q4k7D.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@fesio: Żeby to kółko pękło to chyba byś musiał wlać wodę, która by zamarzła w silniku, zamiast oleju xD Typ źle ustawił rozrząd, bo pewnie robił bez blokady na oko, a pogięte zawory są tego dowodem. A nawet jak jakimś cudem ten olej tak zgęstniał, że połamał kółko, to co on #!$%@? na dworze ten samochód naprawiał? W garażu ma -20? Przecież wymiana rozrządu nie trwa #!$%@? 15min, żeby olej
  • Odpowiedz
@Solidarny:

@KarmazynowyAstrofizyk: > ustawił pasek na nie ten ząb, na który trzeba. No nie wiem co ma ząb paska spośród kilkuset do rozrządu, po prostu przestawił fazy rozrządu

A wiesz, jak się ustawia te słynne "fazy rozrządu"? Jak się dowiesz, to zrozumiesz, jakie skutki niesie przestawienie paska "o ząb" na jednym z kół.

Btw. to na Twoim zdjęciu, to nie jest pasek rozrządu, tylko Gates HTD 3M-15mm, pasek
KarmazynowyAstrofizyk - @Solidarny: 
@KarmazynowyAstrofizyk: > ustawił pasek na nie t...

źródło: comment_FuoDL5UReNgLBnZhXr3KdwTQbKXwLRgU.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@fesio: z tym połamanym przez zimno to bujda na resorach. Po to jest klasyfikacja lepkościowa żeby olej miał odpowiednią gęstość w warunkach zimowych.
  • Odpowiedz
Wydaje mi się że w #!$%@? leci pan mechanik ale z drugiej strony chodzi o Fiata Stilo. Koleżance z pracy przy dużych mrozach w Stilo zamarzła skrzynia biegów na drugim biegu także tego w tym modelu to wszystko jest możliwe... ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz