Wpis z mikrobloga

  • 65
Oto jak wygląda rynek pracy w Niemczech (mieszkam tam od 10 lat). W czwartek wieczorem wysłałem na e-mail, CV do jednej z firm o podobnym profilu jak firma, gdzie obecnie pracuje. Po dwudziestu minutach!!! dostaje odpowiedź z zaproszeniem na rozmowę. Umawiam się na piątek popołudniu. W poniedziałek dostaje telefon o treści: chętnie Pana zatrudnienimy. Stawka 18 € brutto na czas próby, potem będziemy negocjować. Plus dodatkowo płatne drugie zmiany oraz trzynasta pensja na święta.

Ciśnienie mi się podnosi jak w Polsce widzę ogłoszenia polskich januszy za stawki 18 zł. Chciałbym wrócić do ojczyzny, ale żyć w niej jak człowiek, a nie od dziesiątego do dziesiątego...
#cnc #niemcy #praca
  • 48
  • Odpowiedz
@chaberr przy mojej Steuerklasse wychodzi około 14 EUR netto. Trochę daleko do 10 tys. Założyłem że to nie pozycja kneflowego który naciska tylko guzik.
  • Odpowiedz
@chaberr: to chyba zależy gdzie, bo w Monachium hydraulik za godzine roboty wziął ode mnie osiemdziesiąt euro a co niedzielę cały wjazd do miasta #!$%@? januszami w T4kach na polskich blachach. Chyba jednak nie wszędzie jest tak źle jak piszssz
  • Odpowiedz
via Android
  • 31
@fastmotion Taki hydraulik to inna bajka - nie porównanuj do pracy na etacie. On musi do Ciebie dojechać, utrzymać auto, kupić sprzet, samodzielnie opłacic ubezpieczenie zdrowotne, wystawiać rachunki, co miesiac płacić dla biura, które go z nich rozlicza i nawet nie dostanie emerytury jeżeli sam nie opłaci sobie składki.
  • Odpowiedz
@chaberr: z tymi kosztami to bym się nie zapędzał, rachunku czy faktury za usługę nie wystawił więc raczej innym też nie wystawia - wszystko Cash in der Tasche. :-) Wiadomo że zeitfirma czy polski pośrednik pracownika wyrucha ale po prostu chciałem zaznaczyć że Niemcy nie są takie złe dla pracowników fizycznych. A przynajmniej w niektórych częściach Niemiec.
  • Odpowiedz
@chaberr: No tak, dwie firmy, to faktycznie oznacza, ze w całych Niemczech tak jest.

Sam się zajmuje automatyzacja procesów, wiec IMO operator CNC to wymierający zawód.
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@miki4ever Pisałem z tobą już ma temat. Są detale, których nigdy nie opłaci zautomatyzować i operatorzy (programiści) nie mają czego się obawiać.
  • Odpowiedz