Wpis z mikrobloga

Oto jak wygląda rynek pracy w Niemczech (mieszkam tam od 10 lat). W czwartek wieczorem wysłałem na e-mail, CV do jednej z firm o podobnym profilu jak firma, gdzie obecnie pracuje. Po dwudziestu minutach!!! dostaje odpowiedź z zaproszeniem na rozmowę. Umawiam się na piątek popołudniu. W poniedziałek dostaje telefon o treści: chętnie Pana zatrudnienimy. Stawka 18 € brutto na czas próby, potem będziemy negocjować. Plus dodatkowo płatne drugie zmiany oraz trzynasta pensja na święta.

Ciśnienie mi się podnosi jak w Polsce widzę ogłoszenia polskich januszy za stawki 18 zł. Chciałbym wrócić do ojczyzny, ale żyć w niej jak człowiek, a nie od dziesiątego do dziesiątego...
#cnc #niemcy #praca
  • 48
@miki4ever: Troszkę się zamotałeś.
Napisałeś, że operator to wymierający zawód - czas teraźniejszy - z tym się nie zgadzam.
Uważam, że jest odwrotnie - ten zawód teraz się rozwija i jest pożądany. Oczywiście wszystko leci do przodu jak szalone i za kilkanaście lat z górką rzeczywiście automatyzacja procesów zmieni charakter zawodu, a starych stricte operatorów zepchnie do niszy, ale to przyszłość, a nie teraźniejszość.
Nie znam rynku jako całości, ale ośmieliłbym
@kupkesobieciagne Piszesz bzdety...

Minimalna w DE wynosi 8.70€. Przy 18€ i dodatkowo płatnych poludniach (10%) miesięcznie wychodzi 2100€ netto. Za mieszkanie płacę 300€ ( włącznie z mediami). Fajki, piwo, czy micha o wiele tańsza, niż na wyspach. Nawet nie jedząc w domu lekko mogę lekko odłożyć 1000€.
@kupkesobieciagne Żyje w ponad 20 tys. miejscowości. Mieszkanie 36m2 (po co mi większe skoro mieszkam sam i mam wykupione na własność w PL). Do lotniska w Dortmundzie mam 40 km, do lotniska w Kolonii 60 km,a do Düsseldorfu 70 km. W następnym roku planuje żagle w Tajlandii i uwierz, że z zachodnich Niemiec polecę do niej wysokiej klasy Emiratami ( samolot A380)- taniej jak Ty ekonomiczną Warszawy. Nadal uważasz, że to dziura?