Wpis z mikrobloga

#pokazforme , Trochę osób ciekawiło jak wygląda sylwetka 153kg naturala który nie przejmuje się sylwetką. Jak już nie jednokrotnie pisałem, sylwetka jest dla mnie efektem ubocznym treningu ukierunkowanego na siłę.

Na starym dysku natrafiłem na fotkę z przed 2,5r i porównując z obecną sylwetką (prawe zdjęcie z grudnia 2017), można zobaczyć do jakiej sylwetki u naturala prowadzi odpowiedni trening nakierowany na zwiększenie siły. Wiem że do prawej fotki pasował by opis - teść-metka-deka ale jak już nie raz wspominałem jestem lifetime naturalem (zero dopingu, zero saa/sarmy/ph czy każdej innej formy dopingu), ale i tak co z tego, jak większość "koksów" wygląda jak połowa mnie, a oni wbiją a ja nie - więc to niemożliwe.

Skupiam się tylko na poprawianiu wyników siłowych i ta sylwetka jest tego efektem ubocznym. Nie wiem ile % BFa jest, ale w obwodzie barków na luzie, siedzi ~160cm, więc bebech może rosnąć i rosnąć :)

Pierwsze zdjęcie było robione 2,5r ale jeszcze przez pół roku ćwiczyłem bro splitem 1-2x tydzień, dopiero 2lata w marcu temu ułożyłem plan, zaczałem robić siady/mc i zapisywać wyniki. Przez te 2 lata miałem, jedną półroczną przerwe, spowodowana przeprowadzką i drobnymi kontuzjami nie związanymi z siłownią.

Wzrost - 191cm
Marzec 2016 - Obecnie 2018 (wyniki jeszcze z końca 2017r)
130kg - 153kg waga
47cm - 55cm łapa
147x3 - 201kg wyciskanie klata
90x9 - 130kg strict ohp(już nie ćwiczę od wieluu miesięcy ich, jako deload czasem machnę i wynik ciągle podobny)
132x8 - 280kg mc
130x9/10p - 250kg siad

Wyniki będą/są wyższe niż te powyżej, ale maksy w podstawowych bojach będę dopiero za okres kilku tygodni sprawdzać.

Śmieszą mnie osoby mowiące o granicy genetycznej przy jakiś śmiesznych wynikach, ja obserwując swoje ciało i trenigi uważam że mam jeszcze tonę progresu do zrobienia, jeszcze wielu rzeczy jeszcze nie próbowałem, i ciągle widzę mase aspektów, rzeczy do poprawy.

Ale co się dziwić jak ludzie wolą mędrkować, przy okazji posłuchać gówno youtuberów oczywiście naturalnych (yhym), "a nowe badanie wskazuje..." minicut, minibulk, nie można budować masy przy wysokim bfie... Ale i tak to jest nic, są kulturyści trenerzy, uznani w środowisku, prowadzący zawodników BB, którzy nie mają ZIELONEGO pojęcia jak musi wyglądać trening u naturala, nazwiska przemilczę...

Nie powiem że wystarczy się tylko skupić na ciężkich treningach, bo to jest oczywiste, ale trzeba wiedzieć JAK I CO, wiedza jest kluczowa - ODPOWIEDNIA WIEDZA, nie ta papka z 99% źródeł, a z ODPOWIEDNIĄ wiedzą progres nie ustaje.

#mikrokoksy #silownia #mirkokoksy #pokazforme
IntruderXXL - #pokazforme , Trochę osób ciekawiło jak wygląda sylwetka 153kg naturala...

źródło: comment_QLJDP3MLxwruhhdIoHDemm7OUCf0UNNd.jpg

Pobierz
  • 171
  • Odpowiedz
@IntruderXXL Total natural. Wyniki gdzies po 7 latach treningow. Od 6 lat nie cwicze, jako że zacząłem studiować jednocześnie 2 kierunki i nie starczało czasu. 3 i 2 lata temu robiłem jakieś próby powrotu do ćwiczeń ale zazwyczaj po miesiącu kończyło się to naderwaniem prostownika grzbietu, albo innego miesnia z jego okolic.
  • Odpowiedz
jaki jest sens robienia takiej masy? Nie ma sensu jak nie zamierzasz startować w zawodach, a na zawodach nie wygrasz bez kłucia dupy


@thestructor: A czy ja gdzieś napisałem że nie zamierzam startować? Albo że nie zamierzam (kiedyś) kuć dupy? No właśnie :) To mnie odróżnia od tych pseudonaturali, ja nie neguje koksu to że dotychczas jestem naturalem, nie znaczy że tak będzie wiecznie, wiem jak wygląda świat, pewnych rzeczy nieda
  • Odpowiedz
  • 0
@IntruderXXL

@11001100110O11: Typowy Westside method w skrócie upper/lower split, 2 dni max effort (robienie nowego 1rm) (2dni dynamic effort) + 2 dni extra workout, mogę trochę rozwinąć jak chcesz.


Rozwin. Jakies konkretne materialy nt. WestSide polecasz?
  • Odpowiedz
@IntruderXXL to jaka jest definicja naturala wedlug ciebie? Do 5 srodkow na raz to jeszcze natural? :-P czy do tescia ponizej 10k. Nie obraz sie ale znam wielu takich naturali. Nawet żona nie wie, a goscie bija kosmiczne dawki :-P
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: a to ok rozumiem. Cieszy mnie np. Taki Grzesiu wałga ze otwarcie mówi ze o tym ze się kłuje, chociaż myśle ze Seba Kot ładuje większe dawki ( ͡° ͜ʖ ͡°) w takim razie życzę powodzenia w startach. Ja ćwiczę dla zdrowia + dla sylwetki, osiągnięciem dla mnie jest ze wbiłem na masie 100kg przy 190 i to jest i tak dla mnie za dużo, będę
  • Odpowiedz
@jakacper: Ja ciebie w pełni rozumiem, 99% osób wyglądająca lub robiąca jakieś wyniki jest lub była na koksie. Taka jest rzeczywistość. A definicja naturala dla mnie jest prosta całkowicie 0 dopingu, żadnych saa/sarmów/ph i wielu innych substancji w tym np "legalnego dopingu", bo ktoś ma astmę.
  • Odpowiedz