Wpis z mikrobloga

Cześć Kochani, cześć Kochane, potrzebuję drobnej pomocy :)
W skrócie (TL;DR): prowadzę badanie do pracy magisterskiej, trwa to jakieś 5-7 minut, chętnym w zamian udostępnię wyniki i opracowanie.

Link do badania: https://goo.gl/forms/LmK6sOw1qbRzdxvu2
(nie zastanawiajcie się długo nad pytaniami, zwykle pierwsza odpowiedź, która przyjdzie do głowy jest tą właściwą)

Konkrety na temat badania:
- Tematem badania jest sprawdzenie zależności pomiędzy wykonywaniem aktywności fizycznej a jakością życia i samooceną zdrowia
- Badam wszystkie osoby od 14 do 64 lat, od tych, dla których jedynym sportem jest chodzenie po piwo do lodówki po tych, którzy trenują zawodowo
- Chętnym osobom udostępnię wyniki i ich opracowanie po ukończeniu całości, będzie można porównać swoją jakość życia na tle innych osób oraz wybrane elementy dot. zdrowia i aktywności fizycznej
- Sprawdzam kilka zależności, które są dość kontrowersyjne lub niejednoznaczne, np. czy praca fizyczna lub wysoka aktywność w ciągu dnia może zastąpić ćwiczenia, czy istnieje znacząca różnica pomiędzy dyscyplinami (np. #bieganie vs #mikrokoksy :), czy sport zawodowy to nadal zdrowie, a także motywy osób nietrenujących. Jeśli znajdę po tym jakieś ciekawsze wyniki to oczywiście chętnie się nimi podzielę.
- Kwestionariusz może nie jest perfekcyjny, ale przeszedł już w takiej wersji, za wszelkie uwagi bardzo dziękuję i obiecuję, że w przyszłości się poprawię

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)

Tag do obserwowania/czarnej listy: #svcxzbadaniemgr2018
Będę prawdopodobnie ponawiał raz lub dwa ten post, więc jeśli nie chcesz tego widzieć - zablokuj powyższy tag

Słowo końcowe: niby zwykłe badanie do magisterki, ale zależy mi na zebraniu w miarę dużej ilości głosów, ponieważ zajmuję się na co dzień tematyką, jakiej dotyczy badanie. Wyniki być może wskażą mi kierunki, w jakich trzeba działać priorytetowo dla osób, które potrzebują pomocy w zakresie poprawy zdrowia i prowadzenia aktywności ruchowej. Jeśli kogoś to zainteresowało to serdecznie proszę również o udostępnienie linka do badania znajomym, np. na facebooku.

Tagi dla treści: #nauka #badanie #ankieta #silownia #gymscience #ciekawostki #fitness #zdrowie
Pobierz
źródło: comment_XUuh4xzMm3IbvfFtKfxU4re8rw1ypd6R.jpg
  • 11
@balonikkrzysia: Ten "kwestionariusz badania jakości życia" to narzędzie standaryzowane, tzn. pytania są z góry narzucone i w zasadzie nic nie mogę zmieniać. Jest to WHOQOL-BREF. Wiele osób miało co do tego uwagi, ale nic z tym nie mogę zrobić, musiałbym sam tworzyć narzędzie, poddawać je walidacji itd :)
@kangurekkangurzatko: Zgadza się, bo uderzają w prawie każdą sferę życia człowieka, tak, że w zasadzie nikt nie odpowie w każdym pytaniu 5/5 (przy części badającej jakość życia rzecz jasna). Ale dzięki temu można sprawdzić Twoją jakość życia w 4 głównych sferach: fizycznej, psychicznej, społecznej i środowiskowej ʕʔ
@SVCXZ: sora mordo, ale na 5 stronie bylo za duzo pytan i zrezygnowalem, moze pozniej zrobie


@ChoNoTu: @SVCXZ: ja mało co na 5 stronie nie zrezygnowałem. Ogólnie ankieta za długa, podejrzewam ze 9 na 10 razy bym zrezygnował na 1 lub 2 stronie. Także dzisiaj masz fart ( ͡º ͜ʖ͡º)
@xxx2013: I tak się ograniczyłem ile mogłem :P Czasem widuję kwestionariusze, których wypełnienie zajmuje >20 minut. To moje ma sprawdzić kilka powiązań, trudno było by zrobić to za pomocą np. jedynie 10 prostych pytań. Ale dziękuję za pomoc, za jakiś czas odwdzięczę się wynikami i wnioskami, jeśli jakieś uda mi się wyciągnąć :)