Wpis z mikrobloga

@elady1989: pracuje w handlu i #!$%@?. ciezko układa sie grafik dla pracowników, nikt nie wie jak traktować weekend przypadający z wolną niedzielą, co z tymi pełnymi weekendami, jaki będzie ruch, czy przedłużą godziny pracy w galeriach, co wymyślą, żeby to obejść i przykładowo w kwietniu narzucone jest z góry 5 dni wolnych i pracownik ma do rozdysponowania na cały miesiąc 5 dni aby zaplanować sobie wszystko od odebrania dziecka ze
  • Odpowiedz
@Mirekzkolega nie bo jest mi to niepotrzebne. Nie mam problemu z zakupami w inny dzień tygodnia. Po prostu ta ustawa nie ma sensu bo już ją sprzedawcy obeszli. Oczywiście jesteś trollem i masz gdzieś sens mojej wypowiedzi więc baw się dobrze.
  • Odpowiedz
na świecie są dzbany, które nie widzą świata poza konsumpcjonizmem i dostają szewskiej pasji, bo przez dwa dni w miesiącu nie będą mogli pójść do sklepu, bo przecież cała ich egzystencja opiera się na kupowaniu i otaczaniu się rzeczami

A konsumpcjonizm i materializm najlepiej się ujawnia właśnie w takim bólu dupy, który masz Ty i inne osoby. Zupełne ograniczenie i sprowadzenie całego życia do ciągłego kupowania i konsumpcji.

Życie to nie tylko
  • Odpowiedz
@maszjo:

W roku jest 365 dni, dni, w których nie można handlować jest 34. To nie jest nawet 10% dni w roku, w których nie możesz pójść do sklepu...


Sam piszesz, że zabraniają Ci czegoś przez 10% czasu i Ci to nie przeszkadza xD. To jest logika niewolnika.
  • Odpowiedz
@elady1989: Ja byłbym za tym aby nawet i w sobotę się nie pracowało. Bardzo często się w tym przypadku porównuje do innych krajów które maja te wolne Niedziele, tylko nikt nie wziął pod uwagę to, ze Polska nie jest jak inne kraje ze względu na choćby sama mentalność. Niestety u Nas duza cześć ludzi jest zadłużona po uszy w kredytach, studenci harują aby mieć co do gara włożyć, podatki są
  • Odpowiedz
@maszjo: Człowieku nie rozumiesz PODSTAW problemu o którym dyskutujesz.
Nie ma żadnego znaczenia ile jeszcze dni jest w roku handlowych, a ile nie. Chodzi o to, że rząd odbiera ci MOŻLIWOŚĆ zrobienia zakupów w niedziele.
Nikt nie zmusza cię do tego abyś te zakupy robił. Jeśli masz inne rzeczy do roboty w tym dniu, to sobie je rób, ale nie odbieraj MOŻLIWOŚCI zakupów innym. Może nie mają czasu w tygodniu,
  • Odpowiedz
@elady1989: Kiedyś widziałem post, że komuś się wydawało, że większość wykopków jest z Wrocławia. Od tamtej pory zwracam na to uwagę. I co? I miał rację ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Nidor: juz kiedyś tłumaczyłem. Ty nie masz mieć wyboru w niedzielę. Ty masz #!$%@? do O’shopu i tam wydawać monety. Czego nie rozumiesz? Nikt tu nie jest idiota, chyba wiadomo kto sfinansował cała akcję. Centralne wynoszenie wszelkiej konkurencji przecież.
  • Odpowiedz
@elady1989 zyjemy w kraju w ktorym ktos postanowil zadecydowac za ludzi czy moga pracowac w niedziele, czy tez nie. Przeciez panuje u nas totalny dostatek i nikt nie musi dorabiac w weekendy ¯_(ツ)_/¯ kolejna decyzja wladzy potwierdzającą ze obywateli ma za skrajnych debili ktorych trzeba za reke prowadzic, bo sami nie wiedza co jest dla nich dobre
  • Odpowiedz
@JaLurek no właśnie mam z tym problem, bo znam osoby wykształcone i inteligentne i bardzo w porządku, które uważają, że to bardzo dobra ustawa, bo chroni wszystkichz którzy do tej pory byli zmuszani do pracy w niedzele...
  • Odpowiedz