Wpis z mikrobloga

@JaLurek: Osoby popierające ten zakaz powinno się wysłać na przymusowe leczenie psychiatryczne
Osoby popierajace ten zakaz juz maja przejbane, bo w soboty beda pracowac do 23:45, a w poniedzialki od 00:15 ;D. Do tego przedluzone godziny w piatek. Coz, te mendy same sobie zalozyly sznur na szyje :P
  • Odpowiedz
@elady1989: kiedyś wróciłem z dwutygodniowej delegacji do domu. w zamrażarce wszystko zamrożone na kość, lodówka pusta (bo by się wszystko popsuło), póżno, sklepy zamknięte. kolejnego dnia było jakieś święto, poratowałem się otwartym sklepem na osiedlu - a i tam sporo rzeczy było już wykupione, drogo, mały wybór. Do wieczora już coś mi z zapasów rozmarzło i upichciłem jakiś awaryjny obiad.

jakbym nie był tak przygotowany to pewnie bym jechał na
  • Odpowiedz
@elady1989: w Niemczech jest i jakoś żyją. Jestem za zakazem handlu ludzie nauczą się planować swoje decyzje na jeden dzień do przodu


@Mirekzkolega: Przyjmują tez uchodźców, mają gejśluby i niemiecki jako urzędowy. W Niemczech pracuje znacznie większy odsetek ludzi, niż w Polsce i to pracuje znacznie wydajniej. Ich stać na wolne niedziele i kindergeld.
  • Odpowiedz
@JaLurek no właśnie mam z tym problem, bo znam osoby wykształcone i inteligentne i bardzo w porządku, które uważają, że to bardzo dobra ustawa, bo chroni wszystkichz którzy do tej pory byli zmuszani do pracy w niedzele...


@zasadzka01: Ale w Polsce nie ma przymusu pracy.
  • Odpowiedz
@elady1989:
Wielu pisze ze nie dotyczy ich zakaz handlu w niedziele bo i tak w niedziele zakupow nie robili a prawda jest taka że zakaz ten dotyczy wszystkich bo wlasnie teraz wszyscy co robili zakupy w niedizele a byla ich spora grupa bedzie musiala to zrobic w sobote co oznacza wiekszy ruch kolejki do kas i korki na parkingach. Tak wiec moim zdnaiwm problem ten dotyczy szczegolnie tych co nie
  • Odpowiedz
@elady1989: wypowiem się z perspektywy osoby pracującej w jednej z głównych warszawskich galerii: szczerze to ch...usteczkę to zmienia, jedynie to że ten wolny dzień to konkretnie niedziela. Nie zmniejszają pracownikom z tego tytułu ilości godzin do wypracowania w miesiącu, a tych - w galerii - wypracowuje się dużo jeśli jest ktoś zatrudniony na etat, wcale nie 160h jak to jest wg prawa. Ponadto galerie się wycwaniły. Przykładowo: Galeria w której
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ghostface: Ty uważasz, że pozbawia Cię wolności. Innym tę wolność daje. Pracownikom chociażby, to taki jest cel tej ustawy, ochrona pracowników.

@maszjo: ochrona pracowników - ale tylko tych pracujących na kasie w markecie.

Cała rzesza ludzi pracujących w innych branżach chroniona już nie będzie.

Jak nie widzisz jak bardzo głupia i bezsensowna jest ta ustawa, to szkoda strzepic ryja.
  • Odpowiedz