Wpis z mikrobloga

w Niemczech jest i jakoś żyją. Jestem za zakazem handlu ludzie nauczą się planować swoje decyzje na jeden dzień do przodu


@Mirekzkolega: Weź się lecz xD Są ludzie, którzy pracują sześć dni w tygodniu i niedziela to jedyny dzień, w którym mogą zrobić zakupy jak człowiek. Są ludzie, którzy po prostu lubią robić zakupy w niedzielę, bo mają taki kaprys. Są studenci i uczniowie, którzy dorabiają sobie w weekendy, ale przez
@Mirekzkolega: To, że lubisz, gdy ktoś układa ci życie, to jedno, ale poza tobą są inni ludzie, którzy potrafią sobie zrobić plany na poszczególne dni. I uj mnie boli, że będzie czynna stacja. Raz, nie podoba mi się fakt, że mam jasno określone gdzie mogę robić zakupy, a gdzie nie. Dwa, dlaczego markety muszą być zamknięte, ale stacje, galerie, kina itp. już nie? Gorsi ludzie tam pracują, czy o co chodzi?
@Mirekzkolega: Ale nie odpowiedziałeś na pytanie co ze studentami, uczniami i dlaczego handel handlowi nierówny? Dlaczego galerie handlowe będą czynne i dlaczego księża nadal będą mogli zbierać na tacę? Jeśli już decydują się na taki krok, to troszeczkę #!$%@? logiki by się przydało. Proszę, powiedz, że jesteś trollem, bo aż mi przykro, że na świecie są takie dzbany, które ślepo potakują na takie durnoty, bo nie mają własnego zdania i patrzą
@Nidor: takie jest moje osobiste zdanie. I nie wierzę że nie da się żyć ze sklepem zamkniętym w niedzielę.
A skoro tak bardzo ci to przeszkadza to co zrobiłeś w tym kierunku żeby ta ustawa nie przeszła albo żeby ją cofnęli ?
@Nidor: przykro, że na świecie są dzbany, które nie widzą świata poza konsumpcjonizmem i dostają szewskiej pasji, bo przez dwa dni w miesiącu nie będą mogli pójść do sklepu, bo przecież cała ich egzystencja opiera się na kupowaniu i otaczaniu się rzeczami