Wpis z mikrobloga

BMW 118i F20 polift (2015-...)
1,5l R3 136KM turbo
0-100km/h - 8,7s (8,5s manual)


To chyba najciekawsze auto dostępne w #carsharing w Warszawie. Panek ma Yarisa w Hybrydzie i automacie, w Traficar Renault Clio, a 4mobility oprócz powyższego oferuje MINI i Hyundai'a i30. (Innogy nie wliczam bo na tylko 5 samochodów na całą Warszawę...)
Co więcej jest to w tej chwili najtańsze auto z wszystkich wymienionych (przynajmniej dopóki trwa promocja...) czyli stawki są następujące 0,80 zł/km i 0,38 zł/km.

To już #prawilnebmw? Chyba zastosowanie komicznej konfiguracji #r3 turbo skreśla ten model ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Mi jechało się całkiem dobrze, BMW 118i ma wygodne fotele, które świetnie trzymają na boki, z 7 stopniowym automatem nawet można się polubić (nie to co w pankowych Yarisach...). Czujniki parkowania są też znacznie lepsze niż w Traficarowym Clio. Wadą jest to, że flotę 4mobility w stolicy głównie stanowią Hyundaie i30. Ze znalezieniem na mieście MINI czy BMW jest dużo trudniej.

------------------------------------------------------------------------
#carpedia - czyli moje spoty z jakimś dodatkowym opisem <--- obserwuj/czarnolistuj
#ciekawostki
#carboners #carspotting #bmw #188i #f20 #prawilnebmw #warszawa #r3
superduck - BMW 118i F20 polift (2015-...)
1,5l R3 136KM turbo
0-100km/h - 8,7s (8,...

źródło: comment_a3tS7npgSGTfxVB59kul7MtReFpu9mIh.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
z 7 stopniowym automatem nawet można się polubić (nie to co w pankowych Yarisach...)


@superduck: chyba mnie nie polubisz, bo znalazłem kolejny błąd ( ͡º ͜ʖ͡º). Ten automat to 8-stopniowa skrzynia ZF 8HP50 (2. generacji, źródło). Swoją drogą świetna skrzynia, ma bardzo dobrą opinię. Sam mam u siebie jej wcześniejszą wersję i sobie chwalę.
  • Odpowiedz
@superduck: 8 biegów na bank. BMW 7-biegowe skrzynie montowało tylko do aut z linii M. Tam miałeś właśnie 2-sprzęgłowe 7-biegowe. W zwykłych masz 8-biegowe hydrauliczne, które są całkiem zwinne.
  • Odpowiedz
@elbereth: to tak, ale to inna usługa. Zwą to 4mobility baza czyli możesz odebrać samochód z bazy i masz go... odstawić w to samo miejsce. Mało użyteczne szczerze mówiąc. Ciekawi mnie ile osób z tego korzysta...
  • Odpowiedz
@superduck o to ciekawe, nie widzialem o tej opcji baza. Brzmi dziwnie w dobie "weź i porzuć w strefie", ale co tam przechodze to zawsze komplet aut w bazie, wiec chyba to sporo sugeruje...
  • Odpowiedz
@elbereth: raczej udostępniają auta do innych celów. Typu wyskocz na weekend, albo weź auto na wycieczkę za miasto. Możesz go zarezerwować wcześniej i masz gwarancję, że będzie na Ciebie czekał.
  • Odpowiedz