Wpis z mikrobloga

Zauważyłem dziś, że młodzi ludzie nie szanują swojego czasu, zdrowia i pieniędzy.
Zszedłem dziś w #pracbaza na dział handlowy bo coś się nie zgadzało z fakturami. Patrzę a na magazynie chłopaczek, góra 20 lat dźwiga 50kg worki i wrzuca na paletę i wywiązała się dyskusja .

Ja: Chłopie odłóż tą robotę i poczekaj na pomocnika, nie możesz podnosić więcej niż 30kg i to też musisz mieć przerwy.
On: Nie ja to chcę skończyć

Widzę, że gościu wygląda jakby #!$%@?ł w kopalni 12h

Ja: To idź na przerwę ja kogoś do ciebie zawołam.
On: Nie mam czasu za dużo roboty mam.

Mowie ok i se poszedłem. Zszedłem drugi raz kilka godzin później, patrzę a gościu dalej #!$%@?.

Ja: Dlaczego jeszcze tu siedzisz, twoja zmiana skończyła się 1.5h temu
On: Bo nie skończyłem
Ja: Zostaw kartkę, napisz co chodzi i jutro pierwsza zmiana to skończy
On: Nie ja to skończę sam XD

Mówię chłopie, polityka firmy jest jaka jest, nikt ci nie zapłaci za nadgodziny, godzin sobie też nie odbierzesz bo jest was za mało na dziale i będziesz mieć #!$%@? za dźwiganie tych worków 50kg (w firmie bardzo mocno zwracają uwagę na BHP). On mówi, że wie ale zostanie dłużej ( ͡º ͜ʖ͡º)

#!$%@? gdzie jest w tym wszystkim sens? bo awans jest mało prawdopodobny, premia nie proporcjonalna do wykonywanej pracy.

Młodzi ludzie powinni nauczyć się #!$%@?, bo to też jest sztuka pracować ale z umiarem i rozumem ( ͡º ͜ʖ͡º)

#pracbaza #truestory
  • 50
@tagged @Asterling @sylwester-stallone @sicknature @Floyt @Jeffrey_M @graf_zero @WesolySromek @Jontek6 @Mirekzkolega @ravau @mwmichal

Zaburzenie psychiczne, choroba, autyzm. Widać od razu. Tacy ludzi czasem potrafią sobie wmówić że coś muszą zrobić. Wskazuje na to też że nie chciał wrócić do domu czyli pewnie nie ma nic do zrobienia (partnerka, koledzy, obowiązku). Z jego wypowiedzi widać że coś jest na rzeczy, może nieistotne i nawet niestwierdzone.
@tagged poznaj chłopaka lepiej to zobaczysz że coś jeszcze