Wpis z mikrobloga

@pepepepet: Ogólnie mało w PL jest tych turbo. Jest to nowa jednostka wkładana już pod koniec produkcji, więc ciężko ją będzie dostać, a ceni się ją też wysoko - ciężko jednoznacznie napisać za ile. Na otomoto szybko spojrzałem to jest i za 60k 2011 rocznik i za 30k 2009 rocznik (tyle że komis xD)

Ja i tak polecam bardziej volvo. Za 30k kupisz wersje R z 300koniami i 4x4 (automatyczny
  • Odpowiedz
  • 0
159 dalej ma silniki TS w których sypią się wariatory od rozrządu. Do tego jednkstka z bezpośrednim wtryskiem tez jest problematyczna. Krótko mowiac jak alfa to JTD, a Volvo... W sumie każdy silnik z s60 jest dobry, szczególnie 5 cylindrów.
  • Odpowiedz
  • 0
@kzrr No nie jest. JTS to jest rozwinięcie tego"słynnego" 1.6 TS. Co do tego 1.7 T to słyszałem że w tych małych #!$%@? typu Mito sprawują sie dobrze, ale czy 159 to nie za ciężkie auto do tej jednostki?
  • Odpowiedz
@Dudes: Nie bo sam silnik nie jest ciężki, zreszta 200 koni robi robotę w 159. Jedynym silnikiem TS w 159 jest 1.9 JTS a 1,8 jest na MPi. W Mito nie było silnika 1,75 tylko najmocniejszy był 170 konny 1,4.
  • Odpowiedz
@Dudes: Nie, 1,75 jest na jednej turbinie, montowany w 159, Giuliettcie i 4C. Na necie są mody gdzie ze standardowych 240 kucy w tym silniku koleś pisał "zrobimy bezpieczne 3 z przodu dla onanistów" :)
  • Odpowiedz
  • 0
@kzrr To i tak ta jedna turbina musi ładnie pompować, że 200 kunia. U mnie przy dmuchaniu 17Psi jest "ledwo" 180km, ale nie ma co porównywać 31 letniego silnika do 10 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dudes: Bez przesady, zobacz na stare silniki 1,8T montowane np w Audi, albo nawet w pierwszej połowie lat 90' kiedy Rover montował 2,0T - 200km (#!$%@? np w takim 94 roku to robiło #!$%@?)
  • Odpowiedz
@pepepepet:

Volvo wygodniejsze, nieco lepsze w środku, ale ogólnie dziadkowóz. Jeśli ci pasuje - możesz brać.
Alfa - gorsza od strony użyteczności (schowki, bagażnik i takie tam duperele). Jeśli chodzi o samą jazdę, nie ma w ogóle żadnego porównania. Zupełnie inna liga.

Jak Alfa 159 z benzyniakiem, to są tylko dwie rozsądne opcje do wyboru. 1.8 wolnossak, 140 KM oraz 1.75TBi. JTSy lepiej sobie odpuścić. Nie są tak całkiem złe, ale dobre też nie za bardzo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Za dużo spalają paliwa jak na to,
  • Odpowiedz
w takiej kasie już raczej znajdziesz


@miret210: dobrego raczej nie znajdzie za 30k (młode roczniki). Do tego mało tego jest.

@pepepepet: benzyna do gazu? jak tak to w alfie nadaje się tylko 1.8, a ten jest i słaby i słabo wyposażony.
  • Odpowiedz
@kasztan00: Zapomniałeś o jednej ważnej rzeczy jeśli chodzi o 1.75 Tbi w 159, Skrzynia M32 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Łożyska lubią się bardzo posypać co wymaga późniejszej ich wymiany na nowe ale na pocieszenie powiem że jeszcze nikomu się nie posypała ta skrzynia po regeneracji.
  • Odpowiedz
@login_zajety_sic:

Fakt, mogłem wspomnieć o tym, rzeczywiście zapomniałem.
Ale: po pierwsze tak jak piszesz, po regeneracji się nie sypie. Po drugie nie słyszałem, by się M32 wysypała z 1.75, jak już pada to w ropniakach. Moja nie wymagała żadnego zachodu, a lekko nie miała :)
  • Odpowiedz