Wpis z mikrobloga

@Mesosfet: Jazda Grojecka (tez 3 pasy) prawym pasem wyglada tak ze co chwile wpadasz na nieprawidłowe zaparkowane samochody na tym pasie, samochody cofające z miejsc parkingowych, roboty drogowe, policję/straż miejska, autobus wyjeżdżający z przystanku. Nie ominiesz bo środkowym cos jedzie. Wiec sie zatrzymujesz i czekasz. Jeździłem prawym, ale teraz tez środkiem.
  • Odpowiedz
Nie chodzi o to, że kierowca nie zdąży zjechać - tylko o to, że może trafić mimowolnie na zjazd na który nie chciał trafić.


@enron: Na S8 jadac z Bialegostoku przez Warszawe jest tylko JEDEN wezel, gdzie prawy pas przechodzi w zjazd, na odbiciu w Prymasa Tysiaclecia.
Jadac z Poznania sa DWA, odbicie na Prymasa i na Wislostrade.
Przy takich odbiciach sa znaki poziome, ktore pokazuja, ze pas odbija i
  • Odpowiedz
@monarchista: To ja zapytam, a co by bylo zlego gdyby wszyscy jechali prawym?
W obecnej sytuacji sa dwa minusy takiego sznurka w srodku. Samochody jadace szybciej prawym pasem wyprzedzajac baranow na srodkowym sprawiaja, ze trudniej sie wlaczyc do ruchu samochodom z wjazdow po prawej, bo musza sie rozpędzić do wiekszej predkosci na pasie rozbiegowym. A jesli nie rozpedza sie wystarczajaco to przyhamowuja tych wyprzedzajacych prawym i robi sie juz wtedy
  • Odpowiedz
@wilku88: XDDD głupoty gadasz zaden zator sie nie zrobi. Skrajnosci z sytuacji z malym ruchem robisz. To analogicznie ja moge powiedziec, ze w tym momencie samochody wlaczajace sie do ruchu mają łatwiej bo mają pusty prawy a wyprzedza sie lewym. A jakby prawym wszyscy jechali to Ci włączający sie do ruchu musieliby sie przeciskac a obok dwa pasy wolne. Widzisz? Jedną sytuacje mozna opisac na rozne sposoby a liczą sie
  • Odpowiedz
  • 0
@zielonamarchewka ale nie porównuj Grojeckiej, ktora jest 2-3km od ścisłego centrum i ogólnie hurr durr ruch jak na Marszałkowskiej do Toruńskiej/obwodnicy, gdzie nie masz żadnych zaparkowanych samochodów ( ͡º ͜ʖ͡º) Są 3 pasy na tego typie odcinka drogi, jedziesz skrajnym prawym zawsze a wyprzedasz srodkowym/lewym, nie ma dyskusji, zmień prawo o ruchu drogowym to można o tym rozmawiać
  • Odpowiedz
@wilku88: odnosnie drugiego juz pisalem na starcie. Jak sie zrobi wiecej aut to powinni wskoczyc na prawy. Po za tym bardzo rzadko sie zdarza sytuacja, w ktorej jest sznur samochodow na srodkowym pasie i wszystkie cisną jednym tempem. Im wiecej samochodow tym samoistnie niektore jadą wolniej lub szybciej przez co rozpraszają sie na inne pasy.
  • Odpowiedz
Pokaz mi gdzie tam jest znak zakazu ruchu środkowym pasem? Sam lepiej oddaj prawo jazdy bo po pijaku chyba jezdzisz


@PomidorovaLova: Ja #!$%@? i jeszcze #rozowypasek xD Swietny obraz tego jak ludzie głupieją mając więcej niż 1 pas w każym kierunku. Już wiem dlaczego można dostać #!$%@? jak tylko troche zwiększy się ruch, bo prawy i środkowy pas jadą z tą samą prędkością, a lewy ledwo dobija do
  • Odpowiedz