Wpis z mikrobloga

  • 2
@Zapaczony jestem ciekaw czy ludzie mierzący zegarem atomowym czas, jaki inni kierowcy spędzili na innym pasie niż prawy przestrzegają z taką samą skrupulatnością innych przepisów, np. tych dotyczących ograniczeń prędkości, strzałki warunkowej do skrętu w prawo itd.
  • Odpowiedz
@erko: no właśnie, niech będzie samowolka na drogach a ludzie niech parkują samochody gdzie popadnie. Wszystkie przepisy drogowe są wymyślone z dupy tylko po to, by uprzykrzać życie kierowcom.
  • Odpowiedz
@Qantas: jeżeli jesteś kierowcą to sam widzisz jakie są problemy na drogach i jak często łamane są przepisy. Ludzie jeżdżą lekkomyślnie, myśląc głównie o sobie a nie o innych uczestnikach ruchu drogowego.

https://www.wykop.pl/link/4129119/comment/52133099/#comment-52133099 tu wypowiedziałem się w skrócie jakie są największe problemy na polskich drogach(co zresztą widać chociażby w cotygodniowych kompilacjach z wypadkami wrzucanych na youtube)
  • Odpowiedz
@Zapaczony: Polska to kraj mistrzów kierownicy, gdzie większość ludzi uważa, że jeździ lepiej niż średnia. Statystyczny paradoks.

Rzecz w tym, że ja nie twierdzę, że jeżdżę idealnie. Ba, jestem przeciętnym kierowcą, mimo tego, że w pewnym momencie, z racji pracy, stukałem dość sporą ilość. Brak wypadków, kolizji, stłuczek. Kodeks drogowy jednak widziałem ostatni raz ponad dekadę temu.

Nie potrafił bym wytykać błędów innym w taki sposób jak co poniektórzy, bo
  • Odpowiedz
@Mesosfet: Ja rozumiem, jakby jechał lewym. Ale wąty o jechanie środkowym? xD Czy ty jesteś normalny człowieku? Czy Ty wiesz jak działają drogi? Na tym odcinku jest w cholere zjazdów w prawo. Koleś jedzie prosto, więc jedzie środkiem. Nikomu nic nie blokuje, a Ty masz wąty. No jaki polak to ja nie xD
  • Odpowiedz
@Daleki_Jones: więc każdy, kto jedzie z maksymalną dopuszczalną prędkością na drodze niech sobie jedzie na dowolnym pasie jaki mu się podoba. Lewy, prawy, środkowy? Jeden kij, ja bym nawet proponował, by jechał na dwóch pasach bo dlaczego nie? Albo niech sobie zmienia pas jak chce, trochę na lewym, trochę na środkowym, trochę na prawym.
  • Odpowiedz
@Mesosfet: W czym tutaj jest niby problem? Jadąc tym pasem nie blokujesz wyprzedzających na lewym i tych co się włączają do ruchu z rozbiegówek na prawym, nie musisz zmieniać pasa aby wyprzedzać ciężarówki jadące prawym. Spokojna jazda ze stałą prędkością pustymi pasami.
To coś jak po nocach jazda środkiem drogi na leśnym odcinku gdzie są drzewa. Też pewnie byś się do tego przyczepił, że trzeba się trzymać swojego pasa a
  • Odpowiedz
@Daleki_Jones: jak chcesz, ale to może cię kosztować mandat w wysokości 20-500 zł i 2 punkty karne.
Jak już chcesz łamać przepisy, to bardziej będzie ci się opłacało przekraczać prędkość o 11-20 km/h(mandat 50-100 zł i 2 punkty karne)
  • Odpowiedz
@Wybredny_Marian: Też nie mam zwyczaju na siłę jechać prawym pasem na 3 pasmowej - ale w mieście. Bo z reguły na prawym gdzieś są parkingi i zjazdy w uliczki - ludzie wjeżdżają, wyjeżdżają - po co się męczyć, skoro mozna przy okazji innym ułatwić. No i dochodzi jeszcze fakt, że w obcym mieście łatwiej będzie w razie czego do prawo/lewoskrętu wbić się ze środkowego.
Natomiast na 2 pasmowych - niezależnie
  • Odpowiedz
dla tych co lubią masturbować się przepisami może trafi taki argument, że jazda skrajnie prawym pasem najczęściej sprowadza się do jazdy slalomem (omijanie ciężarówek, kamperów) - co też jest sprzeczne z zasadami bezpiecznej jazdy.


@ptasznik69: Ale tu nie chodzi o sytuacje, gdzie musisz sie wciskac na chwile miedzy dwa tiry, bo jest akurat wolne miejsce i jest obowiazek jazdy prawym ze wszelka cene. Nie wtedy, gdy jedziesz srodkowym 120 km/h
  • Odpowiedz