Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dodaje z anonima żeby ludzie mogli też odpowiedzieć anonimowo. Mirki pracujące w bankach, ile zarabiacie? Chodzi o polskie banki. Bo w rankingach wychodzi, że średnia w bankowości to koło 7k w niektórych bankach nawet 9-10. Tak wiem jak działa średnia i że na pewno zarobki dyrektorow, menadżerów ja podbijają w górę ale z drugiej strony są też tysiące bankierów którzy raczej kokosow nie zarabiają?

Pracuje w centrali jednego z większych polskich banków w jednym z największych miast i zarabiam średnia krajowa. Zajmuje się analiza danych, mam kilka lat doświadczenia. Wokół mnie specjaliści z 10letnim doświadczeniem z różnych obszarów i wszyscy narzekają na zarobki. I teraz kwestia czy narzekają choć i tak zarabiają 2 razy więcej ode mnie czy o co chodzi?

Piszcie w komentarzach swoje stanowisko i zarobki, może mi to coś rozjaśni

#pracbaza #praca #korpo #korposwiat #banki #bankowosc #zarobki #pko #pekao #wbk #santander #mbank #ing #millenium #getin #aliorbank #citibank

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 17
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak dostać się do pracy jako analityk danych?
Trudne to bardzo nie musi być, szkolenie, umiejetność szybkiego uczenia się, otwartość na nowe umiejętności, zaangażowanie.
Jakieś obycie z analizą danych przeróżnych obszarów w innej firmie i już?
@AnonimoweMirkoWyznania: kilku znajomych pracuje jako zwykli doradcy klienta w roznych bankach w Wawce i tak okolice 2,5k z premiami - zalezy, w centrali bankow na wyzszych stanowiskach lepsza kasa, ale te nizsze, gdzie najwiecej ludzi pracuje to kasa jak wszedzie. W kazdym obszarze "gospodarki" 90% zarabia malo, 10% dobrze. To, ze jeden dział kilkunastu-dziesiecu osob zarabia po powiedzmy 6-10k netto, to nic nie znaczy, gdyz co to jest kilkadziesiat osob na
bankowiec: Dopóki nie dorwiesz się do listy faktycznej listy zarobków to się nie dowiesz.
Analiza danych to bardzo szerokie pojęcie i w sumie niewiele znaczy. Jeśli masz umiejętności lub doświadczenie z wąskiej specjalizacji, to 9-10 spokojnie jest do dostania bez zarządzania zespołem. Sam jestem w trakcie zmiany w działce, którą wykonuje może 100 osób w Polsce. I mówię tu o dużych bankach w największych miastach. Nie IT.
Jeśli umiesz SQL to
ZakochanaLoszka: @TheMan Mieć na dobrym poziomie Excela, potrafić zrobić z danych ładne wykresy, tabelki, wyciągnąć to co najważniejsze. Jakieś podstawy statystyki też pomocne. Często takie stanowiska to też dłubanie bardziej w tych danych, robienie skomplikowanychh rzeczy w Excelu by docelowy raport miał przystępną formę (przyciski, interaktywne wykres itp), do tego dodać podstawy SQL żeby samemu sobie wyciągać dane skądś. Tylko, że w sumie tego wszystkiego bym nie nazwał analizą danych do
@Marcinowy: ciekawa robota czy raczej coś interesującego trafi się nieczęsto a cała reszta to monotonne sprawdzanie kwitów ?

Ja ogólnie się czasami zastawiam czy cały system dystrybucji kredytów nie jest trochę pogrzany, gdzie sprzedawcy są wynagradzani za wynik i pchają wszystko co się rusza byle się papiery zgadzały. Z drugiej natomiast strony analitycy często przyjmują kwity, które nawet nie wyglądają :)