Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #bmw
Cześć, mam auto zastępcze z oc sprawcy, BMW f30 318i. Ma ono pilot, którego się nie wkłada nigdzie. Gdzie ja mogę go położyć w tym aucie, aby nie latał i było to wygodne? Obecnie otwieram schowek za lewarkiem, tam są dwa miejsca na napoje, wrzucam i zamykam. Jest lepsze rozwiązanie?

Swoją drogą, to to że to f30 wyczytałem z polskiego blogu, zastanawiam się jaka jest oficjalna droga znalezienia tej informacji, bo w DR jest tylko BMW 318i.
  • 16
@WMPP: oficjalnie możesz wysłać pismo do BMW, że masz 318i z tego i tego roku i jaka to jest generacja( ͡° ͜ʖ ͡°)
Możesz też wejść na wiki.
@WMPP: ja u siebie kładę na tym właśnie schowku. Nic mi nie lata i nie przeszkadza. Można też wrzucić do środka. Co kto lubi.

F30 to oznaczenie generacji. Poprzednie to E90, jeszcze wcześniejsze to E46. Nie ma tu jednak żadnej logiki w nadawaniu tych oznaczeń. Każdy producent posiada oznaczenie kodowe danej generacji (np. obecnie produkowane Audi A4, które jest w tej samej klasie klasie ma oznaczenie kodowe B9, poprzednik B8, jeszcze
@hyperlink za czasów eXX miało to sens bo wyższe e oznaczało po prostu w jakiej kolejności modele zostawały zaprojektowane.

Teraz oznsczenia f i g nie mają większego znaczenia.
@sorek: Nadal podtrzymuję, że to nie ma żadnego sensu, bo nie dało się przewidzieć oznaczeń następcy i owszem oznaczenia rosną, ale przeplatają się między klasami aut.

Seria 1: E87 > F20
Seria 3: E21 > E30 > E36 > E46 > E90 > F30
Seria 5: E12 > E28 > E34 > E39 > E60 > F10 > G30
Seria 7: E23 > E32 > E38 > E65 > F01 >
@vargemp: właśnie jak? aby otworzyć samochód muszę wyjąć go z kieszeni, następnie muszę nacisnąć na przycisk potem wsiadam i nie mam jak go schować, nie jest to wygodne
@WMPP: nacisnij na przycisk i schowaj do kieszeni albo naciśnij w kieszeni xD najwyzej do cupholdera wrzuć i git. Nie pamietam czy w mitsubishi czy w bmw ale w którymś byla taka półeczka idealnie pod kluczyk przed dźwignia biegów.
@vargemp: @WMPP: a ja właśnie nie polecam trzymania w kieszeni z innego względu, zwłaszcza w ciasnych spodniach. Ten pilot ma opcję otwierania tylnego bagażnika z kluczyka (w tym modelu podnosi się do pełnej wysokości, a nie tylko zwalnia blokadę zamka). Już dwa razy tak mi się bagażnik otworzył, na szczęście jeszcze podczas ruszania. Trzeba jednak wyjść i zamknąć bagażnik ręcznie - nie ma zamykania z kluczyka, bo to konstrukcja sprężynowa,
@WMPP: nie musisz wyjmowac do otwierania. Lapiesz za klamke i sie otwiera. Zamykasz kladac palec na zebrowanym miejscu na klamce. Bmw nazywa to keyless-go. Bagaznik z kieszeni sie nie otworzy bo przycisk nie dziala na odpalonym aucie.
@emmwuu: Chyba nie w tej opcji, na poczatku sprawdzałem czy jest zamknięty ciągnac za klamkę i mając kluczyk w kieszeni, i się nie otwierał.