Wpis z mikrobloga

Mirki, w jaki sposób serializujecie encje do JSONa?
Otóż mam sobie projekt na symfony 3.4. Mam zapytania ajaxem, które w odpowiedzi oczekują JSONa. Otóż jak otrzymałem ten projekt, to ktoś zwyczajnie w encji ustawił atrybuty klasy na public, bo wtedy można zamienić klasę na json przy pomocy json_encode. No ale moim zdaniem to jest bardzo zły pomysł. Postanowiłem skorzystać z Serializera od Symfony, jednak mam taki problem, że ciągle otrzymuję błąd 500 z komunikatem o przekroczonym poziomie zagnieżdżenia podczas odpalania metody serialize($encja, 'json'). Nie wiem dlaczego tak się dzieje, próbowałem to rozwiązać w taki sposób jak jest to przedstawione na knpuniversily, tzn encja implementuje \Serializable, dodaję metody serialize() i unserialize(), ale nadal mam ten sam błąd odnośnie "nested cośtam limit is set to 1".

Coś robię źle, czy jest to złe narzędzie do serializowania klas?

#php #symfony #symfony3 #symfony2 #webdev
  • 9
  • Odpowiedz
@AVAW: Tak, nie pomogło żadne rozwiązanie. Teraz np. w Chrome DevTools mam: "The request has no response data available" Czyli podejrzewam, że zwyczajnie skończył się czas wykonania skryptu. Podejrzewam, że może to mieć związek z tym, że encja posiada relacje ManyToMany.
  • Odpowiedz