Wpis z mikrobloga

@Rick_Sanchez: @Kruszec:

To nie jest autostrada ani droga ekspresowa lecz droga miejska z ograniczeniem do 50 km/h. Jechałem z maksymalną dopuszczalna prędkością. Na poprzednim skrzyżowaniu startowałem ze skrajnego lewego pasa, zmieniłem na środkowy bo mi się lewy kończył a na prawym był jadący mercedesem, miałem mu zajechać drogę jak ta babka w tym czerwonym Peugeocie?

-stado owiec na lewym pasie "bo on skręca za kilometr"


@ScaRRyMaN: No chyba po
@lewactwo: manifestujesz i wymagasz od kierowców przestrzegania przepisów, śmiejesz się z tych, co nie przestrzegają np. ograniczeń prędkości i się rozbijają, mścisz na tych, co ignorują przepisy dotyczące zachowania kierowcy auta i rowerzysty po czym...sam masz je w poważaniu. To, że Ty jedziesz zgodnie z ograniczeniem nie daje Ci prawa do jazdy lewym pasem. Masz obowiązek trzymania się jak najbliżej prawej krawędzi jezdni przeznaczonej dla pojazdów (czyli tutaj następny pas od
@ScaRRyMaN: Problemem tego odcinka jest to, że jest on przewymiarowany. Po otwarciu S74 powinno się po prostu zwęzić tą ulicę, zwłaszcza w okolicach przejść dla pieszych.

@Kruszec: To po co są te dodatkowe pasy ruchu skoro nie można z nich korzystać? Czy ty jak skręcasz w lewo to trzymasz się non stop prawego pasa a potem tuż przed skrzyżowaniem sruuu przez 3 pasy ruchu na lewy?
@lewactwo: Może być i uliczka osiedlowa xDD skoro tak bardzo lubisz kodeks wykroczeń, że innym wszystko wytykasz to ów kodeks mówi, by jeździć jak najbliżej prawej krawędzi jezdni.

Artykuł 16 prawa o ruchu drogowym wyraźnie mówi, że poruszamy się możliwie najbliżej prawej strony. Lewym możemy jechać tylko w przypadku wyprzedzania, omijania przeszkód bądź w godzinach szczytu, gdy zakorkowane są wszystkie pasy.
@ScaRRyMaN: Nie wiesz dlaczego byłem na lewym pasie, ale już wydałeś wyrok xD Miałem się #!$%@?ć przed mercedesa bo tobie się tak podoba... Typowy wypok.

po czym...sam masz je w poważaniu


Mam w poważaniu, bo ty sobie autorytarnie tak uznałeś z dupy, że w tamtym miejscu nie mogłem być na lewym pasie, lol.

Gdzie tu logika i sens w postępowaniu? Z lewego korzysta się podczas wyprzedzania lub innych manewrów w tym
@lewactwo: zdecyduj się w końcu, bo albo przestrzegasz przepisów, którymi innych pouczasz albo zaprzestań takich praktyk. Teraz mi ciężko wytrzeć tą rozlaną hipokryzję spod monitora...

Edit:

No i tak było. Pas na prawy zmieniłem, gdy mogłem to zrobić. Nie wolno zmieniać pasa ruchu na przejściu dla pieszych ani tuż przed albo kiedy ktoś jedzie prawym pasem i możesz mu zajechać drogę. Jak ruszyłem to na prawym jechał szybciej inny samochód, który
@lewactwo: no to szambo wywaliło, zamiast dyskusji wolisz obrzucanie gównem. Wydałem wyrok na podstawie Twoich zeznań:

To nie jest autostrada ani droga ekspresowa lecz droga miejska z ograniczeniem do 50 km/h. Jechałem z maksymalną dopuszczalna prędkością. Na poprzednim skrzyżowaniu startowałem ze skrajnego lewego pasa, zmieniłem na środkowy bo mi się lewy kończył a na prawym był jadący mercedesem, miałem mu zajechać drogę jak ta babka w tym czerwonym Peugeocie?

@ScaRRyMaN:
@lewactwo: Czekaj czekaj, żeby było jasne.

Czyli według twojej logiki powinienem na poprzednim skrzyżowaniu ustawić się w kolejce na prawym pasie bo broń boże nie mogłem skorzystać z pustego lewego.


Po tym wnioskuję, że jechałeś IX wieków. Już tam była kolejka na prawym więc postanowiłeś skorzystać z lewego pustego, który jak @Kruszec napisał służy do wyprzedzania. Więc skoro się już na tym lewym pasie ustawiłeś to trzeba było wyprzedzić całą tą
c skoro się już na tym lewym pasie ustawiłeś to trzeba było wyprzedzić całą tą kolejkę na prawym pasie i nie #!$%@?ć, że nie było miejsca na zjazd na prawy.


@ScaRRyMaN: Ewentualnie zwolnić, przepuścić jadących z prawej strony i zjechać na prawy pas.
@Kruszec: Tylko skoro to była taka kolejka, że skorzystał z lewego to zablokowałby pas na dłuższą chwilę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A i jeszcze jedno. Żeby nie było niedomówień. Skoro zmienił pas z lewego skrajnego na środkowy, bo poprzedni się kończył to DALEJ jechał lewym pasem. On DALEJ służy do wyprzedzania. Wystarczyło przyspieszyć i nawet tą babkę w peżocie miałby za plecami i nie byłoby problemu...
@ScaRRyMaN Przyczepiłeś się do tego, że jechałem lewym pasem tak jakby to było zakazane. Ja ci wytłumaczyłem, że po to jest ten pas, żeby z niego korzystać. I właśnie z niego korzystałem do momentu, gdy było możliwe zmienienie go na prawy. Dodatkowo zaznaczyłem, że jadąc lewym nie powodowałem utrudnienia bo jechałem z maksymalną dozwoloną prędkością. Czegoś jeszcze nie rozumiesz? A wy sobie uroiliście, że jestem mistrzem lewego pasa. Na autostradzie czy drodze