Wpis z mikrobloga

@strawa byłem pare dni temu przetestować htc vive czy jak to się tam nazywa. Jestem zawiedziony rozdzielczością. Miałem wrażenie, że gram w grę z lat 90tych... To jeszcze nie jest czas na zakup tego ustrojstwa, a chodziło mi to po głowue od dłuższego czasu
  • Odpowiedz
@Raffael: HTC Vive Pro to syf. Może i rozdzielczość lepsza ale nadal biedackie 110 stopni kąta widzenia ze starymi soczewkami, i starymi problemami związanymi z nimi. Pimax 8k zapowiada się 10x lepiej i jeśli niczego nie spieprzą, to będzie to non plus ultra wśród gogli VR na tę chwilę. Zresztą, aktualnie taką samą rozdzielczość jak Vive Pro ma Windows Mixed Reality, tylko problem z dostępnością.
  • Odpowiedz
@strawa: Ten materiał filmowy dobrze obrazuje jak użyta narracja może wpływać na opinie postronnych obserwatorów. Jest tendencyjny. Atmosfera rezygnacji i porażki podsycana żałosną muzyką w tle. Smutny Gaben tłumaczący się z największego błędu jaki popełnił w swoim życiu. Przerywniki wizualne sugerujące niewygodę użytkowania i tandetność dostępnych treści. Przez chwile nawet mi się to udzieliło a potem zauważyłem że ktoś mi chamsko gra na emocjach ( ͡º ͜ʖ͡
  • Odpowiedz
@AdireQ mi nie chodzi o bajeczna grafike, sam gram na starym kompie, który ledwo daje radę ale bez przesady. Dali mi project cars i to była jakaś tragedia. Pikseloza, rozmyte wszystko poza centralnym skupieniem wzroku. Myślałem nad kupnem właśnie ze względu na wyścigi bo to moje hobby (w nic innego się nie bawię) gdzie tym bardziej nie potrzebuje super grafiki no ale szanujmy się. Za takie pieniądze uważam, że narazie nie
  • Odpowiedz
@Radziox: > Pimax 8k zapowiada się 10x lepiej i jeśli niczego nie spieprzą

Kolego, to jest scam, sadziesz ze firma z d--y zrobi cos lepiej niz giganty jak FB/Rift czy HTC?
Powiem ci juz s---------i, wysylka miala byc po nowym roku, a tu marzec i OPOZNIONE, KTO BY SIE SPODZIEWAL?

Jak slysze te p---------e ze to co Rift oferuje jest slabe (to wlacz sampling, itd) to nie wiem co by
  • Odpowiedz
@AdireQ: sensowa wypowiedz. Nie wiem co ci ludzie maja w glowach, dostali nowe medium, a k---a jaraja sie nowym S9 ktory bedzie jak poprzednie 5 modeli, z 3 bajerkami za 999$. No ale VR jest drogie, telefon tanszy choc nic nowego nie pokazuje, a ludzie wyczekuja nowego S9, hype, podnieta czyms co juz jest, bedzie troszke inne niz poprzedni model, i szumne reklamowany jako "najszybysz telefon" gdzie te haslo jest
  • Odpowiedz
@wisnia6666: sadze ze wyscigi obecnie sa srednie po VR ze wzgledu na to ze trzeba siegac wzrokiem w glab ekranu/gry a okulary az takie jeszcze nie sa. Do innych gier jest ok ale w wyscigach moze byc problem bo na ekranie wszystko jest widoczne a jak sie gra w VR to nie chce sie miec minimapki ;)
  • Odpowiedz
@strawa: Filmik zrobil zapewnie ktos kto nie ma okularow VR, nasluchal sie tych gosci jak tutaj, ze slaba grafika, itd. Filmik smieszny ale do mnie nie trafia. Wole sesyjke 30min w VR niz klepac przyciski, lezac przez 2h w COD.

Przyznam ze nie jest o urzadzenie doskonale, daleko jemu ale za 400$ to chyba prawie jak za darmo gdzie nowy telefon z 999$ a co on takiego potrafi? To samo co poprzednie 4 modele...

W temacie jestem od pierwszego Kickstartera Oculusa, dk1, dk2, pierwsze mobilne Gear VR, teraz Vive i Rift. Jedynie co mnie boli, z czym sie nie zgodze co mowil Gabe, ze dodanie VR do gotowej gry nie zrobi VR - a wg mnie zrobi.
- gra jest skonczona (wiekszosc dedytkowanych jest w produkcji i wyjda pewnie za jakis czas albo
Chilli_Heatwave - @strawa: Filmik zrobil zapewnie ktos kto nie ma okularow VR, nasluc...
  • Odpowiedz
sadze ze wyscigi obecnie sa srednie po VR ze wzgledu na to ze trzeba siegac wzrokiem w glab ekranu/gry a okulary az takie jeszcze nie sa.


@Chilli_Heatwave: Zawsze można wyregulować FOV. wg mnie wścigi są bezkonkurencyjne - zarówno pod względem doznań w VR jak i jako gatunek sam w sobie.
  • Odpowiedz
@Chilli_Heatwave @strawa https://virtualx.co.uk/ project cars mi dali. Moja pierwsza zabawa w vr i jestem bardzo zawiedziony. Skoro jest otwarty punkt to powinni się znać na tyle żeby wszystko było ustawione najlepiej jak się da. A było g---o. Oczywiście dało się jechać i efekt siedzenia w aucie fajny ale pikseloza nie do zniesienia.

@Chilli_Heatwave być może masz rację. Nigdy nie próbowałem niczego innego i oczywiście to jest przyszłość ale narazie
  • Odpowiedz
@Chilli_Heatwave: A widziałeś materiały od Pimaxa, że twierdzisz o tym, że to scam? Byłeś na CSE i testowałeś prototyp, że tak pewnie oskarżasz ich o oszustwo? Obsuwa była jak najbardziej spodziewana i nikt nie robi z tego powodu problemów. Za jakiś czas będą pierwsi beta testerzy i zobaczymy na ile prawdziwe są te okulary. Zresztą, widziałeś chociażby Pimax 4k?

Oculus też jakoś był firmą z d--y i ludzie powierzyli im
  • Odpowiedz
@Radziox: ale kto wystawia kicka we wrzesniu, na kwote 200k, zbiera 4mln i jako nagrody daje juz wysylka w styczniu? To juz brzydko pachnie, beda opoznienia, bakerzy beda uspokajac "lepiej poczekac a dostac lepsze".
Srednio sie interesowalem goglami podobnie jak nowym riftem czy htc z jednego powodu - braku gier. Na co mi te 8k? By pograc w gry na Unity?
Wole zwykle gry przeniesione na VR plus rece jak
  • Odpowiedz
@wisnia6666: sprawdzalem PC2 na CV1 i mialem gorsze wyobrazenia wyscigow bo ostatnie to pamietam Corsa badz PC1 na DK2. Tutaj, na wysokich ustawieniach + super sampling na 1.3 wszystko wyglada ok. W glowie mialem niska widocznosc tego co przedemna ale test PC2 mnie przestawil ze da sie grac. Moze na kierownicy fajne ale na padzie tak sobie, odpalic wyscig i wylaczyc. Sadzilem ze jest gorzej a sie sam zaskoczylem
  • Odpowiedz