Wpis z mikrobloga

@psychodron: Hejka mirki z #gamedev #indiegamedev i #gry i też #lublin

Moje znajomki robią taką fajną grę, Alder's Blood. Nazywają się Shockwork Games i są z Lublina.

Jak mawiają, są zainspirowani grami XCOM i Bloodborne, a zmotywowani sukcesem Darkest Dungeon.

Gra to strategiczno-taktyczna turówka osadzona w czasach wiktoriańskich. Sporo serca wkładają w tę grę, a także sporo autorskich rozwiązań:

- brak systemu RNG w podstawowych mechanikach;
- system Ciemności, który może w każdej chwili zmienić sytuację na planszy (np. umocnić potworka);
- system zapachu - potwory mogą Cię WYWĘSZYĆ;
- fazy Księżyca wpływające na rozgrywkę;
- rozbudowana warstwa strategiczna;
- walki z bossami, które trzeba najpierw wytropić robiąc misje fabularne;

Ma być też dużo lore (takie w kawałkach, "lorepuzzle", oczko do Dark Soulsów).
Planują też by w grze miasto było autonomiczne i podejmowało własne decyzje. I wiele więcej...

Niestety na wszystko trzeba funduszy, a ich brak. A, że znam sytuację niemalże od środka wiem jak ciężko jest w indiedevie w Polsce, szczególnie w Lublinie.

Mirki, wiem, że posypie się hejt, bo #kickstarter, ale może znajdą się dobre duszyczki, które wesprą projekt, lub po prostu podeślą kampanię swoim znajomym, którzy lubią gry tego typu.

Tutaj link do Kickstartera Alder's Blood

Tutaj ich filmik Kickstarterowy, dosyć chałupniczo zrobiony, ale widać, że z pasją

A to ich stronka

Podrzucam też artwork.

Dzięki!

P.S. Jakby były jakieś pytanka to jestem w stałym kontakcie z nimi więc chętnie odpowiem, tylko dajcie mi czas aż mi odpiszą
psychodron - @psychodron: Hejka mirki z #gamedev #indiegamedev i #gry i też #lublin 
...

źródło: comment_g2eesceJ3JnNIBpzyZFEcjfqozQLEtsC.jpg

Pobierz
  • 15
O kurcze, wczoraj cichutko było, a dzisiaj wchodzę i tyle komci!
@skejwen: przekażę i dzięki! tylko nie wiem czy da się jeszcze dodawać nagrody po starcie kampanii.
@acidd: kluczy jeszcze nie rozdadzą, bo gra jest na razie w fazie pre-alpha, ponoć dopiero koło kwietnia dadzą radę pokazywać demo.
@qubeq: myślą, myślą. Darkest Dungeon na Switchu jest przekozacki.
@jasiek13: tak jest!
@LaserRock46AND2: superowo! serduszko rośnie!
@qubeq: z
@psychodron: Troche z dupy, chyba sie nigdzie nie reklamowali, a rozglos i hype to najwazniejsza rzecz. Wczesniej nie slyszalem nigdzie o tym projekcie.

Nie wyglada to dobrze, nie chce byc zlym prorokiem, ale zazwyczaj w crowdfundingu w ciagu pierwszych 2 dni zbiera sie 1/3 finalnej sumy, w ostatnich godzinach kolejne 1/3, a miedzyczasie pozostale 1/3 :/