Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko218
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

2583

Autostrada z Katowic do Krakowa będzie bezpłatna! Stalexport bez koncesji

Autostrada z Katowic do Krakowa będzie bezpłatna! Stalexport bez koncesji

Autostrada A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem będzie bezpłatna dla samochodów osobowych już za kilkanaście miesięcy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że nie przedłuży koncesji Stalexportowi.

Trzebieslawice
Trzebieslawice
Trzebieslawice
z
katowice.naszemiasto.pl
dodany: 15.04.2025, 11:23:38
  • #
    polska
  • #
    krakow
  • #
    katowice
  • #
    slask
  • #
    motoryzacja
  • #
    pieniadze
  • 273
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (273)

najlepsze

kolega_z_sasiedztwa
kolega_z_sasiedztwa
15.04.2025, 11:27:19 via Wykop
  • 1669
Pożyjemy zobaczymy. Nie takie plot twisty już były w tym kartonowym chlewie.
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bury256
bury256
15.04.2025, 13:20:12 via Android
  • 104
@Kartoffelpanzerkampfwagen a ciebie stara na chodnik wypluła, że się zachować nie potrafisz?
  • Odpowiedz
say-my-name
say-my-name
15.04.2025, 13:51:07 via iOS
  • 178
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Atreyu
Atreyu
15.04.2025, 11:48:40 via Wykop
  • 867
A może upublicznią tajną umowę między państwem i Stalexportem? Albo jakaś komisja wyjaśni magiczny cud ciągłego remontu latami by zmniejszać przepustowość i nie budować trzeciego pasa? Albo wyjaśnienie cen gdzie w Europie ta autostrada bije rekordy jak chodzi o koszt przejechania kilometra? ( ͡º ͜ʖ͡º)

To jest jeden z największych wałów o których wszyscy wiedzą i nikt tego nie ruszy. Co więcej są bezczelni:

- Stalexport Autostrady
Atreyu - A może upublicznią tajną umowę między państwem i Stalexportem? Albo jakaś ko...

źródło: oYU2XcsejlNACjXjyBwq7UnFCtyKOyHR

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ZjazdDoBazy
ZjazdDoBazy
ZjazdDoBazy
15.04.2025, 12:15:49 via Wykop
  • 166
A może upublicznią tajną umowę między państwem i Stalexportem?


@Atreyu: I Autostrada Wielkopolska SA. Sie za panstwowe uwlaszczyli. Skandal, jak z TPSA.
  • Odpowiedz
Atreyu
Atreyu
15.04.2025, 12:30:55 via Wykop
  • 335
OK, a gdzie afera? Jakieś konkrety?


@ty_O: To trochę jak dziś tłumaczyć aferę Lwa Rywina. Główna afera to stoi na zdjęciu i się do Ciebie uśmiecha. Niekorzystne dla Polski umowy były negocjowane przez Stalexport w 1997 roku z panem Emilem Wąsaczem który był wtedy Ministrem Skarbu Państwa... a za jakiś czas został prezesem Stalexportu xD

Wyobrażacie sobie coś takiego w tych
Atreyu - >OK, a gdzie afera? Jakieś konkrety?

@ty_O: To trochę jak dziś tłumaczyć af...

źródło: wasacz

Pobierz
  • Odpowiedz
Griev
Griev
15.04.2025, 12:49:15 via Wykop
  • 293
Doskonały moment by podsumować historię tej wybitnej inwestycji.

1. Koncepcja PPP - partnerstwo publiczno-prywatne - A4 wytypowana jako pierwszy z projektów w tym modelu.
2. 19.09.1997 - podpisanie umowy. Strony: Bogusław Liberadzki (Minister Transportu i Gospodarki Morskiej w rządzie Włodzimierza Cimoszewicza) oraz Autostrada Małopolska S.A. (kto dokładnie podpisywał, nie wiadomo).
3. W 2004 roku nastąpiło formalne przeniesienie praw i obowiązków wynikających z umowy koncesyjnej z Autostrady Małopolskiej S.A. na nową spółkę Stalexport
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Dbr86
Dbr86
Dbr86
15.04.2025, 13:17:24 via Wykop
  • 114
@Griev: Rozliczyć ? Nie po to w Polsce jest bezkarność urzędnicza aby takie wałki rozliczać.
  • Odpowiedz
janekplaskacz
janekplaskacz
janekplaskacz
15.04.2025, 13:21:57 via Android
  • 38
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
konkarne
konkarne
15.04.2025, 11:38:25 via Wykop
  • 164
Tak jak już pisałem wielokrotnie. Żaden rząd, nieważne która partia będzie wtedy u władzy nie odważyłby się na przedłużenie koncesji Stalexportowi. To by był krok samobójczy dla rządu...
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MoszeRotszyld
MoszeRotszyld
15.04.2025, 12:45:50 via Wykop
  • 330
nie odważyłby się na przedłużenie koncesji Stalexportowi


@konkarne: Podobnie jak żaden nie potrafił odtajnić umowy ze Stalexportem.
  • Odpowiedz
milo1000
milo1000
15.04.2025, 12:54:01 via Wykop
  • 214
@konkarne: I żaden rząd nie zrobiłby dopłat dla deweloperów... a nie, czekaj.
  • Odpowiedz
ApropoDefakto
ApropoDefakto
15.04.2025, 13:56:02 via Android
  • 160
Ta koncesja przez kilkanaście lat blokowała budowę drogi S52 z Bielska Białej do Krakowa.
Umowa zawierała zapis że do końca koncesji nie powstanie żadna droga szybkiego ruchu w promieniu 40km łącząca Śląsk z Małopolską.
Przez kilkanaście lat ciężarówki z Zwardonia i Cieszyna musiały jechać na około przez Tychy aby dojechać do Krakowa XD
Na budowę S52 już są przetargi i chcą ruszyć z budową jak tylko wygaśnie koncesja. Chory kraj

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nie;wolno;budowac;innych;drog;bo;sa;konkurencja;dla;a4,50,0,249650.html
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ApropoDefakto
ApropoDefakto
15.04.2025, 14:09:24 via Android
  • 10
@naxed Pierwszy z brzegu artykuł
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nie;wolno;budowac;innych;drog;bo;sa;konkurencja;dla;a4,50,0,249650.html
  • Odpowiedz
xxxmen
xxxmen
xxxmen
15.04.2025, 14:15:48 via Wykop
  • 39
@naxed: ta autostrada to jeden wielki przewał, można powiedzieć że tam z każdej opcji politycznej kogoś znajdziesz plus kler co na tym zarabiał. Pierwszy przykład z brzegu to Emil Wąsacz
  • Odpowiedz
kimunyest95
kimunyest95
15.04.2025, 13:15:34 via Wykop
  • 113
Wszyscy zainteresowani zarobili grube pieniadze na tym partnerstwie publiczno-prywatnym, a stracili jak zwykle Polacy, ktorzy jak zwykle jako suweren gown** sie dowiedza w kwestii umowy zawartej ze Stalexportem. Po co taka umowe ujawniac, jak i tak przecietny Polak nic z niej nie zrozumie?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mco111
mco111
15.04.2025, 13:45:02 via Wykop
  • 24
a stracili jak zwykle Polacy, ktorzy


@kimunyest95: ...którzy zginęli na drogach równoległych. Ile ich tam było przez te lata, to nie chcę nawet liczyć.
  • Odpowiedz
Kisiek
Kisiek
15.04.2025, 12:05:08 via Wykop
  • 98
Te kilka miesięcy to jeszcze prawie 2 lata ;D
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DzonySiara
DzonySiara
15.04.2025, 13:30:53 via Android
  • 10
@Kisiek Tam jest napisane "kilkanaście"
  • Odpowiedz
S0Cool
S0Cool
15.04.2025, 13:52:35 via Android
  • 46
@DzonySiara Dwadzieścia trzy to nadal nie jest "kilkanaście"
  • Odpowiedz
Widur
Widur
15.04.2025, 13:17:35 via Wykop
  • 90
Szanowny Stalexporcie, proszę
Widur - Szanowny Stalexporcie, proszę

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

gchmurka
gchmurka
15.04.2025, 13:25:05 via Wykop
  • 72
Temat wprowadza ludzi w błąd. Koncesja wygasa za około 24 miesiące. Kilkanaście to zaimek oznaczający w sposób przybliżony liczbę w przedziale od 11 do 19.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MaxiuBaxiu
MaxiuBaxiu
16.04.2025, 12:53:47 via Wykop
  • 0
@gchmurka: czyli akurat elegancko na wybory
  • Odpowiedz
kokos24
kokos24
kokos24
15.04.2025, 14:42:39 via Android
  • 49
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Cyjanek_i_Szczescie
Cyjanek_i_Szczescie
15.04.2025, 22:37:50 via Wykop
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
kokos24
kokos24
kokos24
16.04.2025, 07:11:36 via Android
  • 6
@Cyjanek_i_Szczescie obyś miał rację :)
Pamiętaj, że tu chodzi o miliardy dla mafijnych ludzi. Oni mogą zniknąć z polityki całkowicie, życie ustawione na pokolenia.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 9
  • Strona 1 z 9
  • >

Hity

tygodnia

Obywatel płaci, a urzędnik kupuje Samsung Z Fold 7 za 7000 zł
Obywatel płaci, a urzędnik kupuje Samsung Z Fold 7 za 7000 zł
3040
Konkurs PKO zwycięzca brał kasę od organizatora za granie na tej samej mapie
Konkurs PKO zwycięzca brał kasę od organizatora za granie na tej samej mapie
2301
Ten film miał być żartem, a dziś wygląda jak dokument. Oto Idiokracja.
Ten film miał być żartem, a dziś wygląda jak dokument. Oto Idiokracja.
2285
Pozytywna dyskryminacja na siłowni, czyli tańszy karnet dla kobiet
Pozytywna dyskryminacja na siłowni, czyli tańszy karnet dla kobiet
2186
Poznań: lotnisko zakazuje nocnych lotów, żeby pobudowani mieszkańcy mogli spać
Poznań: lotnisko zakazuje nocnych lotów, żeby pobudowani mieszkańcy mogli spać
2111
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #4konserwy
  • #heheszki
  • #swiat
  • #historia
  • #policja
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking