Wpis z mikrobloga

Popełniłem dzisiaj błąd taktyczny który obudził mnie lepiej niż kawa :( Godz. 7:30, mój czteromiesieczny syn marudzi w łóżeczku bo to jego pora na szame. Idę do kuchni, robię mleko, biorę typa, karmie. Chłopak pięknie zjadł cała butelkę i zasnął w trakcie. Ja zaspany w #!$%@? wiec niosę go do łóżeczka i odkładam. Patrzę a ten się wierci z zamkniętymi oczami. No tak #!$%@? zapomniałem odbeknac gościa. Wyciągam, klepanie w plecy, beknal. Kontrolnie patrzę mu w oczy a tutaj full rozbudzony bezzębny uśmiech na twarzy. No i #!$%@?, no i cześć, pospane. #dzieci #rodzice #rodzicielstwo #gorzkiezale
  • 183
@TheMan teraz masz jakieś hobby i potrzeby; jak będziesz miał swoje dziecko to wchodzi ono naturalnie w ich miejsce. Owszem cały czas potrzebuje czasu dla siebie ale jak go nie ma tyle ile bym chciał to zabawy z gówniakiem to w zupełności rekompensują.
niedobrze mi jak coś takiego czytam, te ciąże, połogi, bekania, przewijania, coś okropnego


@popop11: wbrew temu, co sie ludziom wydaje, przewijanie wcale nie jest takie zle :P

ale samo życie „pod dyktando” potrzeb dziecka sprawia, że czuje się zniewolony.


@TheMan: to dzieje sie naturalnie i sie tego zniewolenia nie czuje jakos szalenie tak naprawde, priorytety zmieniaja sie jakos same :)

Jak czytam, co piszecie, to się cieszę że nie mam
Pobierz agaja - > niedobrze mi jak coś takiego czytam, te ciąże, połogi, bekania, przewijania...
źródło: comment_4NpXcl2VnkZGRlHqB0NXpQnVx02LGaak.jpg
@Wybroczyna: mój siostrzniec, którym często się opiekuje potrafi spać po 12h. Zawsze kładziemy go w okolicach 20/21, młody przesypia całą noc i budzi się około 9. W weekendy czasami potrafi spać do 10 (jak wczoraj), a w tygodniu jak ma iść do przedszkola i musi wstać o 8 to mówi 'ciocia to ja sobie jeszcze chwile pośpie'. Gówniaczek 2,5lvl (prawie 3), nie ma drzemek w ciągu dnia, zawsze lubił długo spać
@DSM51: Pierwszy rok wspominam fatalnie, ale dużo się działo w sumie.

Jak skończył trochę ponad rok, to było coraz lepiej :D. A od kiedy w ogóle zaczął mówić..

Jego pierwszym słowem było "dide" - nazywamy go tak do dzisiaj. np: "Didelec" xD
A pierwszym dwuwyrazowym słowem było "czapa dudu" - taka czapka z daszkiem, która mu się bardzo podobała. Za 13 dni skończy dwa lata, śpiewa "Jagódki", albo "A po nocy
@TheMan: W zasadzie był moment, kiedy miałam dość. Od zawsze dużo grałam na kompie, a przy pracy i maluchu to tak średnio się zapowiadało. Ale tak było przez krótki czas. Teraz znowu gram XD
A jak człowiek adaptuje się do spania po 4h jeżeli dziecko ma problemy ze snem. Panie! Później nic, tylko grać do 2, pobudka o 6 i jesteś w pełni wypoczęty ( ͡° ͜ʖ ͡°
@libanek: Łooooo no co ty! Starszy od mojego o 9 dni :D

No my też chcieliśmy na nocnik no i był taki moment.. ale jednak się rozmyślił :|
Nasz ma jeszcze smoczek czasami na noc, bo potrafi nagle krzyknąć głośno i w zasadzie albo obudzi resztę domowników, albo dostanie smoczka. Jak się wyprowadzimy, to będziemy i w nocy bez spać (chociaż dzisiaj do 5 było bez :D)

A jak tam wasz,
@tomala92: @libanek: @arti040: Kurcze jak to jest z tymi TV, bo ja sie staram młodemu to ograniczać do minimum.
TuTiTu mu włączę przed snem, jako dobanocke, ale w srodku dnia to raczej nie chcę żeby sie gapił. Nie macie tak, że jak włączacie sporo bajek, to dzieciak się przyzwyczaja i potem już tylko na telewizor pokazuje?