Wpis z mikrobloga

Mam go od ponad tygodnia, a nie miałem czasu zrobić #chwalesie
Za to mogę zrobić podsumowanie i wymienić kilka plusów i minusów.

Cena za to cacko to jedyne 169 euro (promocja na stronie saturn.de), więc zdecydowanie cebuladeals (bez tagu, bo większość ludzi spod tego tagu jest #!$%@? jak mało kto, więc wolę ich nie wołać ;-) )

Teraz konkrety: Przesiadłem się z mojej wysłużonej, choć nadal dobrze śmigającej Moto G3 16/2

Plusy 5G+ w stosunku do G3:
- Baterii nie muszę doładowywać w ciągu dnia
- Czysty Android 7, a niedługo 8
- Rewelacyjnie działający czujnik linii papilarnych, zastępujący trzy dolne przyciski wirtualne
- Dual Sim, który nie blokuje slotu karty pamięci
- Slot Sim2 pozwala korzystać z LTE (co wcale nie jest aż takie oczywiste w przypadku DS innych producentów)
- Ładowanie Turbo Power: jako, że nie lubię jeździć z prawie pustym bakiem i mieć prawie pustego akumulatora, dbam o doładowanie telefonu na czas. Rano i wieczorem ze trzy kwadranse i telefon jest doładowywany do około 95%, dzięki czemu nie muszę go na noc podłączać do ładowarki
- Filmy w 4K, ale to tak trochę na wyrost, bo jeszcze nie miałem okazji ich robić
- Ilość miejsca: teoretyczne 32GB wewnętrznej plus obsługa kart do 128 GB to więcej, niż potrzeba. 16 + obsługa kart do 32 GB w mojej G3 to było zbyt mało, jak na moje potrzeby

Minusy (może nie tyle w stosunku do G3, ale ogólnie):

- Jakość zdjęć nie powala, nie wydaje się być dużo lepsza od G3, a na pewno wciąż jest gorsza od mojej starej Lumii 920
- #!$%@? apka aparatu. W trybie automatycznym zdjęcie wykonywane jest po ponad sekundzie od naciśnięcia przycisku ( lub dotknięcia ekranu) Na forum pomocy Lenovo ludzie kombinują z innym typem kart pamięci, ale to jest wina apki, bo jeśli przełączymy w tryb profesjonalny, to zdjęcia są robione jak należy, czyli bardzo szybko. Jeśli wie się, co trzeba zrobić, da się z tym żyć.
- Teoretyczny minus (bo jeszcze nie miałem okazji mieć z tym problemu) to brak kompasu. Bardziej potrzebny w nawigacji pieszej, więc nie odczuwam jego braku
- Kolejny teoretyczny minus: micro USB zamiast USB-C. Nie odczuwam tego jako minus, przynajmniej na razie

Niesprawdzone:

- Procesor (nie gram w gry, więc się nie wypowiem)
- Jakość odtwarzania muzyki (nie słucham na słuchawkach, więc też się nie wypowiem)

Ogólnie jestem bardzo zadowolony (zwłaszcza za tą cenę). Mam nadzieję, że ze dwa lata mi posłuży ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motog #android #telefony
Pobierz dyniel - Mam go od ponad tygodnia, a nie miałem czasu zrobić #chwalesie
Za to mogę z...
źródło: comment_vccdozChaFSdOBa1oVeNQAKMf3xvHiRd.jpg
  • 5
@dyniel: też mam G3 teraz i chcę się przesiąść na coś innego, ale te nowe Moto nie podobają mi się ze względu na te wielkie okrągłe aparaty z tyłu które jeszcze wystają z obudowy... nie przeszkadza Ci to?
@Wardrun: na razie nie. Mam silikonowe etui, w którym wystający aparat "równa się" z etui, więc nic nie wystaje. Niestety, ale szybka obiektywu nie jest schowana, więc jest szansa na zarysowania. Opcją jest grubsze etui.