Wpis z mikrobloga

@kapslusz: Spoko fura, dobra relacja ceny do jakości. W dupie miej komentarze o silnik, takie czasy - downsizing. Od miesiąca jeżdżę Superbem 1.4 TSI 150KM. Od niemal wszystkich słyszałem zawodzenia: jak to tylko 1.4 na taki wielki samochód, że wyżyłowany silnik, że to nie jedzie, że kosiarka albo podś#!$%@? o pojemności silnika mniejszej niż butelka muszynianki. Wszystko gówno prawda. Silnik jest elastyczny w wyprzedzaniu do 160-170km/h, a jak masz dzieciaki na
  • Odpowiedz
@kapslusz: gratulacje. Samochód jest przestronny jak na swoją klasę i dobrze się prowadzi. I nawet sympatyczny jak na niemiecką robotę :)
Niesamowite jest to całe januszowanie o silniku. Ja mam nowe 1.4tsi w innym VAGu i to jest rewelacja, spalanie na poziomie diesla, a odpycha się jak duża benzyna.
Co do trwałości to nie potwierdziło się nic, żeby małe pojemności były mniej trwało, a już z pewnością nie będzie to problem
  • Odpowiedz
Nawet nie czytałem wszystkiego wiec mogło być już napisane...
Ale wy #!$%@? wiecie że 110 koni w 1.0 R3 to jebnie? XD Wyrównoważenie silników 3- cylindrowych to jest jakiś żart, w połączeniu z mocą rzędy 100 km to nie ma prawa być dobre.
Mały litraż, duża moc, słabe wyrównoważenie, dla mnie to mówi samo za siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W dodatku silnik na pewno jest luźniej spasowany
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kapslusz: Spoko silnik, ja mam 1.2 tsi 105 kucy, przejechalem 80k i nic, a podobno mial sie rozpaść po 60. Tylko pamiętaj wymieniaj olej co max 15 tys. a nie 30 jak mówi książka serwisowa.
  • Odpowiedz
tu juz nawet nie chodzi o moc ale o żywotność takiego silnika... wyżyłowane 3 cylindry z turbina... 300k przebiegu będzie ciężko zrobic


@marianoitaliano: Mnie ciekawi jakby to jechało po drodze szybkiego ruchu z kompletem osób i bagażami.
  • Odpowiedz
@xCinek miałem jako zastępczy, na codzień mazdą jeżdżę i co mnie uderzyło w skodzie to plastiki - jak z tanich klocków dla dzieci, miałem wrażenie, że urwę wajchę od kierunkowskazów. Jeździ całkiem dobrze ale wygląd wnętrza i materiały zrobione tak jakby samochód miał mi przypominać "jesteś biedny, wpadnij w depresję"
  • Odpowiedz